ФСТ РФ підготує пропозиції за розрахунком формули оптової ціни на газ
Економетрікс ньюз

ФСТ РФ підготує пропозиції за розрахунком формули оптової ціни на газ

1 квітня 2010 року

ФСТ РФ підготує пропозиції за розрахунком формули оптової ціни на газ

Федеральна служба по тарифам (ФСТ) РФ розраховує протягом двох місяців підготувати пропозиції за розрахунком формули оптової ціни на газ, повідомив у четвер журналістів глава відомства Сергій Новіков.

Він нагадав, що перехід на так зване формульне утворення оптових цін на газ в Росії запланований з 1 січня 2011 року. Формула повинна враховувати вартість "блакитного палива" на зовнішніх ринках. При цьому він відзначив, що після переходу на принцип рівної прибутковості ціни на газ для російських споживачів у будь-якому випадку будуть нижчі, ніж ціни на ринках Західної Європи. Це буде досягнуто за рахунок зменшення транспортних витрат, вирахування митних зборів і введення дисконтуючого коефіцієнта, який може скласти 0,6-0,7. Дисконтуючий коефіцієнт, за словами Новікова, може застосовуватися при розрахунку оптових цін на газ протягом перших трьох років після переходу на рівну прибутковість.

Новіков повідомив, що ФСТ підготувала запит в уряд з проханням дати доручення відомству спільно із зацікавленими організаціями підготувати пропозиції по модифікації формули ціни в короткі терміни і винести на громадське обговорення.
"Нам належить завершити це обговорення протягом найближчих двох місяців", - відзначив глава ФСТ.