Carrefour в Іспанії припиняє видавати безкоштовні пластикові пакети
Економетрікс ньюз

Carrefour в Іспанії припиняє видавати безкоштовні пластикові пакети

1 вересня 2009 року

Carrefour в Іспанії припиняє видавати безкоштовні пластикові пакети

Всесвітньо відома мережа супермаркетів Carrefour припиняє видавати безкоштовні пластикові пакети у своїх магазинах на території Мадридської автономії і Країни басків з 1 вересня 2009 року ради збереження навколишнього середовища, мовиться в комюніке компанії.

За її даними, в Іспанії, що є третьою європейською країною по кількості споживаних одноразових пластикових пакетів, кожен житель в рік одержує в середньому 238 подібних пакетів, термін розкладання яких - 400 років, і з яких тільки 10% переробляються.

Замість одноразових пластикових пакетів покупці до кінця року зможуть одержати в супермаркетах Carrefour багаторазові сумки, виготовлені з екологічно чистих матеріалів, що біологічно розкладаються: бавовни, пальмового волокна, картопляного крохмалю.
"Використовуючи ж багаторазові пакети, кожна людина зможе заощадити протягом свого життя більше 18 тисяч одноразових пластикових пакетів, що позитивно позначиться на навколишньому середовищі", - наголошується в комюніке.

До кінця цього року клієнти Carrefour користуватимуться багаторазовими сумками безкоштовно. Потім ці сумки продаватимуться за ціною 50 центів. Покупці можуть також використовувати свої сумки.

Компанія надрукувала мільйон брошур, що пояснюють вжиті заходи, і провела інструктаж своїх працівників.

До кінця цього року Carrefour відмовиться від використання пластикових пакетів в своїх магазинах по всій Іспанії.

За даними газети Mundo, 10 вересня свою програму по скороченню споживання одноразових пластикових пакетів упровадить і торгова мережа Eroski. У супермаркетах поки що видають клієнтам безкоштовні пластикові пакети, але ті покупці, які використовуватимуть свої сумки, одержать своєрідну премію: з кінцевого рахунку відніматиметься 1 цент за кожен невикористаний клієнтом пакет. У магазині можна буде за 50 центів придбати і багаторазові сумки.