Країни СНД можуть перейти до взаємних котирувань нацвалюти
Економетрікс ньюз

Країни СНД можуть перейти до взаємних котирувань нацвалюти

1 квітня 2010 року

Країни СНД можуть перейти до взаємних котирувань нацвалюти

Міністерства фінансів країн СНД обговорюють можливість взаємних котирувань національних валют, що сприятиме більшій об'єктивності їх курсів, повідомив у четвер журналістів віце-прем'єр, глава Мінфіну РФ Олексій Кудрін за підсумками четвертого засідання постійно діючої наради міністрів фінансів держав-учасників СНД.

"Значно спростить ситуацію, якщо будуть взаємні котирування валют", - сказав Кудрін.

Зараз ці котирування призначаються через третю валюту. В результаті їх курс залишається дещо умовним.
За словами Кудріна, прямі котирування допомогли б виставити об'єктивніші курси національних валют і сприятливо відобразилися б на взаємній торгівлі між країнами СНД. Також він відзначив, що вже зараз розрахунки з білоруськими підприємствами часто ведуться в рублях. "Це вибір самих господарюючих суб'єктів", - уточнив віце-прем'єр, додавши, що підприємства самі вибирають, в якій валюті їм зручніше здійснювати розрахунки.

Також Кудрін відзначив, що у Росії вже є досвід за розрахунками в національній валюті з Китаєм. Учасники наради домовилися про те, що у середині 2010 року голови центробанків зберуться на зустріч по узагальненню досвіду взаємних розрахунків в національних валютах і підготують відповідний матеріал для наступної постійно діючої наради міністрів фінансів держав - учасників СНД.