Нафта дорожчає на позитивній американській статистиці
Економетрікс ньюз

Нафта дорожчає на позитивній американській статистиці

1 квітня 2010 року

Нафта дорожчає на позитивній американській статистиці

Вартість нафти у четвер в Нью-Йорку підвищилася до 84,66 долара за баррель завдяки позитивним економічним даним із США, повідомляє Dow Jones.

На 18.28 мск на електронних торгах в Нью-Йорку нафта з постачанням в травні подорожчала на 90 центів, або на 1,1%, - до 84,66 долара за баррель. На 18.38 мськ спотова ціна на нафту марки Brent з травневим постачанням в Лондоні підвищилася на 1,81 долара, або на 2,2%, - до 83,11 долара за баррель.

За даними американського Інституту управління постачаннями (Institute for Supply Management, ISM), індекс ділової активності в секторі оброблювальної промисловості США (ISM Manufacturing) збільшився в березні 2010 року на 3,1 процентного пункту в порівнянні з лютим і склав 59,6%.
Крім того, за даними Мінпраці США, число первинних заявок на допомогу по безробіттю в США за тиждень, що завершився 27 березня, знизилося на 6 тисяч - до 439 тисяч.

Ці показники дають інвесторам надію на те, що попит на паливо в світі росте, а економіка відновлюється після рецесії. Аналітик Cameron Hanover Пітер Бойтель (Peter Beutel) вважає, що ціни на нафту можуть досягти 90 доларів за баррель.

За підсумками середи на нью-йоркській біржі NYMEХ (New York Merchantile Exchange) вартість травневих ф'ючерсів на американську легку нафту марки Light Sweet Crude Oil склала 83,76 долара за баррель, підвищившись на 1,39 долара на тлі падіння курсу американської валюти.

У п'ятницю торги проводитися не будуть у зв'язку з пасхальними святами.