Позитивні економічні очікування штовхають ціну на золото вгору
Економетрікс ньюз

Позитивні економічні очікування штовхають ціну на золото вгору

1 квітня 2010 року

Позитивні економічні очікування штовхають ціну на золото вгору

Золото на торгах у четвер впевнено збільшується в ціні, досягаючи максимальної за два тижні відмітки на тлі ознак відновлення світової економіки, які стимулюють попит на дорогоцінний метал, повідомляє агентство Bloomberg.

Спотова ціна на золото в ході торгів в Лондоні збільшилася на 0,9% - до 1123,48 долара за тройську унцію. Червневий ф'ючерс на золото на торгах на Нью-Йорській товарній біржі подорожчав на 1% до максимального з 19 березня рівня 1125,70 долара за унцію.

"Акції ростуть в ціні, а це говорить про те, що інвестори вкладаються в ризиковані активи, включаючи золото", - вважає власник Quantitative Commodity Research Ltd. Пітер Фертіх (Peter Fertig).
Фондові ринки Азії, Європи і США демонструють у четвер позитивну динаміку на тлі оптимізму інвесторів відносно темпів відновлення світової економіки.

Так, число первинних заявок на допомогу по безробіттю в США за тиждень, що завершився 27 березня, знизився на 6 тисяч - до 439 тисяч, тоді як індекс ділової активності в секторі оброблювальної промисловості США (ISM Manufacturing) збільшився в березні на 3,1 процентного пункту до 59,6%, що стало максимальним темпів зростання індикатора з липня 2004 року.

Пожвавлення економічної активності в азіатському регіоні, який багато аналітиків вважають локомотивом відновлення світової економіки, також стимулює попит на ризиковані активи.

У Китаї індекс менеджерів по закупівлях виріс в березні до 55,1 пункту з 52,0 пунктів в лютому, що свідчить про активізацію економічного зростання. Крім того, в Японії індекс довіри до економіки серед крупних промислових підприємств збільшився з мінус 24 пунктів за жовтень-грудень 2009 року до мінус 14 пунктів за підсумками першого кварталу поточного року, що стало найсприятливішим показником з вересня 2008 року.

Ф'ючерси на золото за підсумками всіх кварталів, починаючи з кінця 2008 року, демонстрували збільшення вартості на 0,3-8,8%, а сам період квартального збільшення цін став найтривалішим з 1979 року. Зараз ціна на золото на 9% нижче за максимальну відмітку 1227,50 долара за унцію, відмічену на торгах 3 грудня минулого року.

"Збільшення ціни за підсумками кварталу технічно важливо і демонструє потенціал (ринку), а середньо- і довгостроковий тренд залишаються повишуючими, - відзначає виконавчий директор GoldCore Ltd. Марк Обірн (Mark O'Byrne). - Повільне, стійке і поступове зростання вартості золота протягом останніх кварталів також спростовує загальноприйняту точку зору, що золото є спекулятивним міхуром".

Під час кризи в економіці золото набуває особливої популярності у інвесторів, які розглядають його як надійнішу альтернативу нестабільним валютам і схильним до серйозних коливань акціям компаній. В більшості випадків золото в період нестабільності в глобальній економіці допомагає інвесторам не тільки зберегти вільні грошові кошти, але і примножити їх.