Пробна партія нафти з Венесуели почне поступати до Білорусії 2 травня
Економетрікс ньюз

Пробна партія нафти з Венесуели почне поступати до Білорусії 2 травня

1 травня 2010 року

Пробна партія нафти з Венесуели почне поступати до Білорусії 2 травня

Пробна партія венесуельської нафти почне поступати на Мозирський нефтепереробний завод в неділю, повідомив у суботу представник НПЗ.

"Перший потяг із 57 вагонів, в якому знаходиться 4,413 тисячі тонн венесуельської нафти, відбув з Одеси сьогодні вранці і планується, що до Мозиря він прибуде до ранку завтрашнього дня, 2 травня", - сказав співбесідник агентства.

Домовленість про постачання нафти з Венесуели до Білорусії була досягнута у березні 2010 року на зустрічі президентів двох країн в Каракасі. Загальний об'єм пробної партії венесуельської нафти, яка поступить до Білорусії, складе 80 тисяч тонн. Танкер з Венесуели з нафтою для Білорусії відправився 2 квітня.
Фахівець розповів, що у другій половині дня до Білорусії відправиться другий потяг пробної партії венесуельської нафти сорту "Санта-Барбара". "В цілому в перевезенні буде задіяно близько 20 потягів. Кожної доби з Одеси до Мозиря відправлятиметься по два потяги", - повідомив співбесідник агентства.

Рентабельність варіанту транспортування венесуельської нафти до Білорусії через Одеський порт і далі до місця призначення в даний час детально розраховується економістами. Існують різні думки експертів, які стверджують, що постачання венесуельської нафти до Білорусії - нерентабельний проект, проте уряд вважає що для Білорусії це проект, що цілком окупається.

У разі сприятливого завершення експерименту, згідно з домовленостями двох країн, вантажопотік може складати до 4 мільйонів тонн нафти в рік. Білорусія і Україна вже підготували міжурядову угоду по транзиту нафти з Венесуели. Литва також запропонувала свій Клайпедський порт для транспортування нафти з Венесуели.

Білорусія контрактуватиме з Росії більше 20 мільйонів тонн щорічно.