Мито на російський газ для України обнулено з 1 квітня
Економетрікс ньюз

Мито на російський газ для України обнулено з 1 квітня

1 травня 2010 року

Мито на російський газ для України обнулено з 1 квітня

Вивізні митні збори на російський газ для України обнулені з 1 квітня, відповідну ухвалу підписав прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.

Документ, підписаний 30 квітня, передбачає, що нульове мито розповсюджується на постачання російського газу в об'ємі до 30 мільярдів кубометрів у 2010 році і до 40 мільярдів кубометрів в період 2011-2019 років. Зниження складе 30% від контрактної ціни, але не більше 100 доларів за тисячу кубометрів.

"Справжня ухвала розповсюджується на правовідносини, що виникли з 1 квітня 2010 року", - мовиться в ухвалі.
Обнулення мита дозволить Україні купувати російський газ дешевше. Домовленості були досягнуті в рамках робочого візиту президента РФ Дмитра Мєдвєдєва до Харкова 21 квітня. Одночасно сторони підписали угоду, що продовжує перебування Чорноморського флоту РФ в Криму після 2017 року на 25 років з можливістю подальшої пролонгації дії угоди на п'ятирічні періоди при взаємній згоді сторін. Угоду було ратифіковано Держдумою РФ і Верховною Радою 27 квітня. Верхня палата російського парламенту ратифікувала угоду 28 квітня. Президент України 29 квітня підписав закон про ратифікацію угоди по ЧФ РФ.