Росія готова вішкодувати Польщі той об'єм газу, який раніше поставляла "РосУкрЕнерго"
Економетрікс ньюз

Росія готова вішкодувати Польщі той об'єм газу, який раніше поставляла "РосУкрЕнерго"

1 вересня 2009 року

Росія готова вішкодувати Польщі той об'єм газу, який раніше поставляла РосУкрЕнерго

Росія готова вішкодувати Польщі той об'єм газу, який раніше поставляла "РосУкрЕнерго", заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін на сумісній прес-конференції зі своїм польським колегою Дональдом Туском.

"РосУкрЕнерго" поставляла до Польщі 2,3 мільярдів кубометрів газу в рік, проте тепер компанія виключена зі списку посередників між РФ і Польщею. В даний час Польща споживає 14 мільярдів кубометрів газу щорічно. Третину споживаного газу Польща покриває власними ресурсами, інше доводиться на експорт, 92% з якого - російський газ.

"Частину газу Польща купувала через компанію "РосУкрЕнерго", спільне російсько-українське підприємство. За ініціативою українського уряду ця компанія вилучена з ринку. Це не наша ініціатива, це ініціатива українських партнерів. І ці 2 мільярди (кубометрів), які Польща купувала у цієї компанії, яка сьогодні не працює, ми готові відшкодувати", - сказав Путін.
Він додав, що проблема в тому, що за ініціативою польської сторони в договорі був вказаний ліміт, який "Газпром" поставляв на польський ринок.

"Якщо Польща хоче його збільшити, то потрібно змінити договір. От і все. Це технічне питання, і жодних проблем тут немає", - заявив Путін.

Як повідомляв раніше зампред правління польської нафтогазової компанії PGNiG Мирослав Добрут, в середньостроковій перспективі Польща прогнозує збільшення споживання газу на 4-6 мільярдів кубометрів в рік. У свою чергу PGNiG, за його словами, розраховує домовитися з "Газпромом" про збільшення постачань російського газу до Польщі на 2-3 мільярди кубометрів з 2010 року - до 10-11 мільярдів кубометрів в рік (діючий контракт передбачає експорт до Польщі 8 мільярдів кубометрів газу з РФ).