RHJI поліпшив свою пропозицію по покупці Opel - Rheinische Post
Економетрікс ньюз

RHJI поліпшив свою пропозицію по покупці Opel - Rheinische Post

1 вересня 2009 року

RHJI поліпшив свою пропозицію по покупці Opel - Rheinische Post

Бельгійський інвестор RHJ International направив американському концерну General Motors поліпшену пропозицію по покупці його німецької "дочки" Opel, пише німецька газета Rheinische Post.

"Бельгійське відділення американського холдингу Ripplewood готове, у разі продажу йому постраждалої в ході економічної кризи автокомпанії Opel, задовольнятися державними кредитними гарантіями всього на 3,2 мільярдів євро", - повідомляє видання.

Газета посилається на наявний в її розпорядженні текст листа, направленого керівництвом RHJI "верхівці" компанії GM, що все ще є основним власником німецького автовиробника, який знаходиться в тимчасовому зовнішньому управлінні.
Раніше, нагадує газета, бельгійський інвестор запрошував 3,8 мільярдів євро держгарантій, а зараз не тільки понизив свої запити по кредитах, але і підвищив розмір власних засобів, які готовий інвестувати в санування Opel з 275 мільйонів євро до 300 мільйонів євро.

Це, на думку місцевих оглядачів, може підсилити позиції тієї частини керівництва General Motors, яка наполягає на продажі німецької "дочки" бельгійсько-американському інвестору, а не австро-канадському концерну Magna, який бореться за Opel спільно з російським Ощадбанком.

Основним запереченням GM проти австро-канадско-російського консорціуму є можливість "витоку" найсучасніших технологій до Росії. Крім того, продаж німецького автовиробника інвесткомпанії RHJ International фактично гарантує GM можливість подальшого "зворотного викупу" у неї Opel, вважають оглядачі.

Без "опельського ноу-хау", на їх думку, у GM немає майбутнього на європейському автомобільному ринку.

Остання пропозиція Magna - власні інвестиції у розмірі 500 мільйонів євро і держкредит на 4,5 мільярдів євро при збереженні максимального числа робочих місць на німецьких заводах - цілком влаштувало німецьку сторону, але як і раніше не подобається GM.

Федеральний уряд оголосив про свою готовність виділити держкредит 4,5 мільярдів євро, але тільки концерну Magna, на стороні якого виступають також глави федеральних земель, де розташовані заводи Opel, профспілка і виробнича рада німецької компанії.

Федеральний уряд вже надав Opel допомогу в 1,5 мільярдів євро "на перехідний період", тобто до рішення про продаж, і наполягає на швидкому ухваленні керівництвом GM остаточного рішення про продаж, оскільки тривала невизначеність з положенням компанії негативно впливає не тільки на її співробітників, але і на продаж продукції Opel.