Україна платитиме Росії тільки за спожитий газ
Економетрікс ньюз

Україна платитиме Росії тільки за спожитий газ

1 вересня 2009 року

Україна платитиме Росії тільки за спожитий газ

Росія і Україна домовилися про те, що українська сторона оплачуватиме тільки той газ, який реально споживає, заявила у вівторок прем'єр України Юлія Тимошенко після переговорів з російським колегою Володимиром Путіним.

Газові контракти, як правило, передбачають оплату замовленого об'єму газу, а не спожитого.

"Дуже важливо було, що сьогодні ми з Володимиром Володимировичем (Путіним) обговорили питання об'ємів споживання російського газу Україною. Позиція прем'єр-міністра Росії дуже важлива, що скільки Україна споживає газу, то стільки вона оплачуватиме, поки такі складні кризові ситуації в світі", - заявила Тимошенко.
Російський прем'єр підтвердив, що сторони домовилися про те, що дадуть відповідні доручення господарюючим суб'єктам.

"Домовилися про те, що сьогоднішні умови світової фінансово-економічної кризи, які серйозним чином позначаються на економіці наших країн, повинні бути враховані у взаємних розрахунках, постачаннях. Домовилися про те, що я, з свого боку, а моя колега з свого боку дамо вказівки учасникам економічної діяльності, господарюючим суб'єктам в тому, щоб вони ці обставини враховували", - сказав Путін.

"Ми розуміємо, що українська економіка споживає стільки енергоресурсів, скільки їй потрібно. Є якісь деталі між господарюючими суб'єктами - про ці деталі вони повинні будуть між собою домовитися. Сподіваємося, що так воно і буде", - додав він.

Україна в локризового 2008 року імпортувала з Росії 55 мільярдів кубометрів газу. У 2009 роки країна повинна купити (за принципом "бери або плати") більше 40 мільярдів кубів, але планує купити 33 мільярди. Росія на сьогодні не висуває Києву штрафних санкцій за недобір палива.

У 2010 році Україна, як заявляла прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, має намір придбати 25 мільярдів кубометрів газу. Це більш ніж в два рази менше, ніж передбачено контрактом на 2009-2019 роки між "Нафтогазом України" і "Газпромом", який був підписаний 19 січня поточного року. Згідно контракту, Україна з 2010 року повинна купувати у Росії не менше 52 мільярдів кубометрів газу в рік.

Контракт "Газпрому" і "Нафтогаза" по постачаннях газу в 2009-2019 роках передбачає оплату газу не пізніше за сьоме число місяця, наступного за постачанням. У разі затримки платежів Росія має право перейти на авансову систему розрахунків. За серпневі постачання газу "Нафтогаз України" пообіцяв розплатитися своєчасно. У липні "Нафтогаз України" купив у "Газпрому" близько 3,3 мільярдів кубометрів газу, в червні - 1,1 мільярдів кубометрів.