Ebay продасть 65% акцій Skype більш ніж за $2 млрд
Економетрікс ньюз

Ebay продасть 65% акцій Skype більш ніж за $2 млрд

1 вересня 2009 року

Ebay продасть 65% акцій Skype більш ніж за $2 млрд

Американська компанія EBay Inc. досягла угоди про продаж 65%-ної долі, що належить їй в сервісі інтернет-телефонії Skype, групі приватних інвесторів більш ніж за 2 мільярди доларів, повідомляє у вівторок агентство Ассошиейтед Прес з посиланням на заяву EBay.

У інвестиційну групу, очолювану компанією Silver Lake, входять також Index Ventures, Andreessen Horowitz і Canada Pension Plan Investment Board.

Компанія EBay, що базується в місті Сан-Хосе, штату Каліфорнія, оцінює Skype в 2,75 мільярдів доларів. Згідно досягнутій угоді, за мажоритарну частку в Skype вона одержить 1,9 мільярдів доларів грошовими коштами і 125 мільйонів доларів у вигляді боргових зобов'язань. Решта пакету акцій (35%) залишиться у власності EBay.
Завершити операцію планується в четвертому кварталі 2009 року, мовиться в повідомленні.

Інтернет-аукціон EBay придбав Skype у 2005 році, обійшовши в боротьбі за популярний сервіс двох інших претендентів - Google і Yahoo. Проте, на думку аналітиків, ця операція виявилася однією з найневдаліших у світовій технологічній галузі за останнє десятиліття. З урахуванням виплат засновникам Skype її ціна досягла 3,1 мільярдів доларів. EBay списав 900 мільйонів доларів вартості Skype у 2007 році після того, як стало очевидно, що цей підрозділ погано поєднується з основними сферами діяльності компанії - інтернет-торгівлею і online-платежами.

EBay раніше заявив про намір провести наступного року IPO для Skype. Одночасно з цим компанія вела переговори з іншими фірмами і інвестиційними групами, зацікавленими в покупці Skype.