Продажі автомобілів в Японії у серпні виросли вперше за 13 місяців
Економетрікс ньюз

Продажі автомобілів в Японії у серпні виросли вперше за 13 місяців

1 вересня 2009 року

Продажі автомобілів в Японії у серпні виросли вперше за 13 місяців

Продажі автомобілів, не включаючи малолітражні, в серпні 2009 року в Японії виросли на 2,3% в порівнянні з тим же місяцем минулого року і склали 198,26 тисячі машин, що стало першим показником росту за 13 місяців з липня 2008 року, повідомила Японська асоціація автодилерів (Japan Automobile Dealers Association, JADA) у вівторок.

Лідером продажів став автогігант Toyota, який продав у серпні 82 тисячі автомобілів (не включаючи Lexus), що стало на 16,9% більше, ніж в тому ж місяці минулого року. Особливо вражаючим виявився ріст продажів елітного Lexus: їх було продано на 46,9% більше, ніж у серпні минулого року, що склало 1,745 тисячі автомобілів.




Основними причинами росту стали вжиті урядом Таро Ассо заходи по стимулюванню попиту на нові автомобілі - введення податкових пільг і компенсації у розмірі 2,5 тисяч доларів при покупці екологічного автомобіля. Ці заходи в значній мірі підігріли попит на гібридні і економічні автомобілі.

Невипадково, що найкращі показники продажів у двох головних конкурентів на ринку гібридних автомобілів - Toyota і Honda. Ріст продажів у Honda склав 13,4%, що складає 31,11 тисячі машин. А продажі автоконцерну Nissan, в лінійці якого поки немає гібридних автомобілів, в серпні знизилися на 1,4% в порівнянні з минулим роком і склали 31 тисячі авто.

В той же час експерти Асоціації побоюються, що нинішнє зростання може виявитися тимчасовим явищем - в березні наступного року закінчується виплата конпенсацій за покупку екологічного автомобіля, а в 2011 році закінчується термін податкових пільг.

"Без подальшого стимулювання з боку держави нинішнє зростання продажів може обернутися їх зниженням в недалекому майбутньому", - вважають експерти.