Україна вестиме переговори по модернізації ГТС з Росією і з ЄС
Економетрікс ньюз

Україна вестиме переговори по модернізації ГТС з Росією і з ЄС

2 квітня 2010 року

Україна вестиме переговори по модернізації ГТС з Росією і з ЄС

Україна вестиме переговори про модернізацію української газотранспортної системи (ГТС) як з Росією, так і з Європейським Союзом, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров у п'ятницю на брифінгу.

Україна підписала з Євросоюзом в березні 2009 року за підсумками міжнародної конференції в Брюсселі сумісну декларацію про модернізацію ГТС, розраховуючи на мільярди євро інвестицій і обіцяючи створити "прозорий" газовий ринок. При цьому Київ і Брюссель практично виключили Москву з обговорення питання. Пізніше Україна і ЄС заявили, що хочуть бачити в цьому проекті Росію.

"Зараз, природно, ми передбачаємо підхід до модернізації трибічний. Це участь Росії, участь Європейського Союзу і, найголовніше, - участь української сторони... Природно, ми консультуватимемося з представниками Європейської комісії. Цим питанням безпосередньо займатиметься і Андрій Петрович (Клюєв - перший віце-прем'єр), і Юрій Анатолійович Бойко (міністр палива і енергетики). Все повинно йти злагоджено і системно", - заявив Азаров, відповідаючи на питання, наскільки актуальна декларація про модернізацію ГТС, підписана в Брюсселі в березні минулого року.
Разом з цим, прем'єр-міністр підкреслив, що з моменту підписання ця декларація практично не виконувалася. "Вона не виконувалася. Не виконувалася, перш за все, українською стороною, відповідно, і Європейський Союз, підписавши цю декларацію, ніяких реальних кроків не робив для її виконання. Тому ми, знаходячись в опозиції, критикували таку позицію українських властей", - цитує Азарова українське інформагентство УНІАН.

Він також підкреслив, що на сьогодні складно назвати суму, необхідну для модернізації ГТС. "Зараз поки немає ніякої конкретної програми модернізації, включаючи і необхідні ресурси і зміст цієї програми. Зараз завдання перед міністром палива і енергетики - запропонувати таку програму", - повідомив прем'єр.

При цьому він відзначив, що йдеться про великі гроші. "Ясно, що це, принаймні, мільярди доларів. Сказати, скільки конкретно, не можу, тому що ніхто не спромігся зробити такий розрахунок", - сказав Азаров.