Безробіття в США в березні склало 9,7%
Економетрікс ньюз

Безробіття в США в березні склало 9,7%

2 квітня 2010 року

Безробіття в США в березні склало 9,7%

Рівень безробіття в США у березні залишився незмінним в порівнянні з попереднім місяцем і склав 9,7%, число робочих місць в несільськогосподарських галузях економіки за звітний місяць збільшилося на 162 тисячі, свідчать дані бюро статистики міністерства праці США.

Таким чином, темп збільшення нових робочих місць в березні був максимальним з березня 2007 року.

Аналітики, опитані інтернет-порталом dailyFX.com, прогнозували, що число безробітних по відношенню до загального числа працездатного населення збережеться на рівні 9,7%, а економіка, виключаючи сільськогосподарський сектор, створить 190 тисяч нових робочих місць.
У звіті наголошується, що число робочих місць в несільськогосподарських галузях економіки за січень збільшилося на 14 тисяч, а в лютому економіка втратила лише 14 тисяч робочих місць проти первинної оцінки в 36 тисяч.

У жовтні минулого року безробіття в США виросло до 10,2%, що стало максимальним показником за 26 років.

У четвер стало відомо, що число первинних заявок на допомогу по безробіттю в США за тиждень, що завершився 27 березня, зменшилося на 6 тисяч - до 439 тисяч, що співпало з очікуваннями аналітиків.

Також на поточному тижні аналітична компанія Automatic Data Processing Inc. опублікувала дані, згідно яким число робочих місць у приватних компаніях США в березні в порівнянні з лютим скоротилося на 23 тисячі проти збільшення, що очікувалося аналітиками, на 40 тисяч.

Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер заявив у четвер, що адміністрація президента США Барака Обами "украй стурбована" темпами відновлення ринку праці після важкої з часів Великої депресії економічної кризи.

У інтерв'ю телеканалу NBC Гайтнер виразив впевненість у поступовому поліпшенні ситуації на ринку праці, а також в тому, що економіка "почне створювати нові робочі місця". Проте, Гайтнер відзначив, що рівень безробіття в США "залишатиметься неприйнятно високим протягом дуже тривалого часу", пояснивши це "утратою, яку нанесла рецесія".