Форум країн-експортерів газу 19 квітня не обговорюватиме регулювання цін на газ
Економетрікс ньюз

Форум країн-експортерів газу 19 квітня не обговорюватиме регулювання цін на газ

2 квітня 2010 року

Форум країн-експортерів газу 19 квітня не обговорюватиме регулювання цін на газ

Учасники міністерської зустрічі Форуму країн-експортерів газу (ФКЕГ), яка відбудеться в Алжирі 19 квітня, не планують обговорювати питання регулювання цін на газ, повідомив заступник голови правління ВАТ "Газпром" Олександр Мєдвєдєв в інтерв'ю телеканалу Russia Today.

"Ми не збираємося обговорювати це питання. Разом з тим, ми аналізуватимемо те, що відбувається на ринку, і ті виклики, з якими ми стикаємося", - сказав він.

Мєдвєдєв вважає поточну ціну на газ "явно заниженою". "Всі газовидобувні країни зацікавлені в тому, щоб ціна на газ була стабільною і чесною. Необхідний так званий "нафтовий паритет" - ціни на зріджений газ повинні бути близькі до цін на нафту", - відзначив він.
У десятій зустрічі ФКЕГ в Орані (Алжир) 19 квітня візьмуть участь міністри енергетики країн-учасниць Алжиру, Болівії, Венесуели, Єгипту, Катару, Нігерії, Росії, Тринідаду і Тобаго, Екваторіальної Гвінеї, Ірану і Лівії, а також представники Нідерландів і Норвегії. Росію на зустрічі представлятиме глава Міненерго РФ Сергій Шматко.

Як очікується, учасники зустрічі обговорять проблематику координації дій країн-експортерів газу, а також середньо- і довгострокову перспективу споживання газу на міжнародних ринках.

Форум країн-експортерів газу (ФКЕГ) був встановлений у 2001 році в Тегерані. На сьомій міністерській зустрічі ФКЕГ у Москві в грудні 2008 року форум був трансформований в міжнародну організацію з доданням їй відповідного юридичного статусу. Штаб-квартира ФКЕГ знаходиться в Дохі (Катар). На дев'ятій зустрічі міністрів країн-учасниць ФКЕГ в грудні 2009 року генеральним секретарем Форуму був вибраний представник РФ Леонід Бохановський.