Компанії РФ виплатили Венесуелі $600 млн. за проект Хунін-6
Економетрікс ньюз

Компанії РФ виплатили Венесуелі $600 млн. за проект Хунін-6

2 квітня 2010 року

Компанії РФ виплатили Венесуелі $600 млн. за проект Хунін-6

Національний нафтовий консорціум, до складу якого входять п'ять найбільших російських нафтових компаній, у п'ятницю виплатив Венесуелі бонус в 600 мільйонів доларів за участь в проекті розробки родовища Хунін-6, повідомив глава "Сургутнефтегаза" (входить в консорціум) Володимир Богданов журналістам у п'ятницю.

"Сьогодні повністю виплатили 600 мільйонів доларів", - сказав він, додавши, що у п'ятницю планується підписати засновницькі документи, а також зареєструвати спільне підприємство, в якому 60% належатиме Petroleos de Venezuela (PdVSA), 40% - консорціуму.

Богданов також повідомив, що протягом місяця буде призначений гендиректор СП, яким стане представник PdVSA, а також розроблений бюджет СП на цей рік.
Глава "Сургутнефтегаза" додав, що цього року СП чекає в основному "паперова робота", а до геологорозвідки воно зможе приступити у 2011 році.

Національний нафтовий консорціум, створений п'ятьма найбільшими російськими нафтовими компаніями, цього року вкладе 60-80 мільйонів доларів в геологорозвідувальні і організаційні роботи на блоці "Хунін 6". Загальні інвестиції в проект розробки родовища, розрахований на 25 років, оцінюються в 20 мільярдів доларів.

Національна асамблея Венесуели 10 березня схвалила створення з Росією СП по розробці цього родовища. Угода, переговори по якій велися близько року, була підписана місяць тому в Москві. У СП входять венесуельська державна нафтогазова корпорація Petroleos de Venezuela (PdVSA) і російський "Національний нафтовий консорціум", в якому компаніям "Газпром нафта", "Роснефть", ЛУКОЙЛ, ТНК-ВР і "Сургутнефтегаз" належить по 20%. Частка російської сторони в СП складає 40%, венесуельської - 60%.

Роботи в рамках цього проекту, як очікується, почнуться вже в поточному році. За заявою президента країни Уго Чавеса, російсько-венесуельське СП планує видобувати 50 тисяч баррелів нафти в день в 2014 році, а до 2017 року довести добовий видобуток до 450 тисяч баррелів.

В цілому доведені запаси нафти у Венесуелі збільшилися за минулий рік на 22,5% - до 211,17 мільярдів баррелів. На кінець 2008 року запаси нафти у Венесуелі складали 172,32 мільярдів баррелів.