Перша венесуельська нафта прибула до Білорусії
Економетрікс ньюз

Перша венесуельська нафта прибула до Білорусії

2 травня 2010 року

Перша венесуельська нафта прибула до Білорусії

Перший потяг з венесуельською нафтою прибув на Мозирський нафтопереробний завод у неділю вранці, повідомив представник підприємства.

"Сьогодні рано вранці на НПЗ поступили перші 57 вагонів. Загальна вага нафти 4,4 тисяч тонн", - розповіли на підприємстві. За словами співбесідника, зараз працівники заводу готуються зливати нафту у спеціальні ємності.

Домовленість про постачання нафти з Венесуели до Білорусії була досягнута в березні 2010 року на зустрічі президентів двох країн в Каракасі. Об'єм "пробної" партії венесуельської нафти, яка поступить до Білорусії, складе 80 тисяч тонн. Танкер з Венесуели з нафтою для Білорусії відправився 2 квітня.
У перевезенні венесуельської нафти до Білорусії буде задіяно близько 20 потягів. Планується, що кожної доби з Одеси до Мозиря відправлятиметься по два потяги.

Зараз економісти детально розраховують рентабельність транспортування венесуельської нафти до Білорусії через Одеський порт. Деякі експерти стверджують, що постачання венесуельської нафти до Білорусії - нерентабельний проект, але уряд вважає що для Білорусії цей проект цілком прийнятний.