Ямал сподівається поставляти в КНР консервовану кров північного оленя
Економетрікс ньюз

Ямал сподівається поставляти в КНР консервовану кров північного оленя

2 травня 2010 року

Ямал сподівається поставляти в КНР консервовану кров північного оленя

Консервована кров північного оленя може стати перспективною сферою взаємодії Ямало-Ненецького автономного округу (ЯНАО) з Китаєм, повідомив заступник губернатора округу Андрій Кугаєвський в неділю.

Ямало-Ненецький автономний округ, "форпост Росії в Арктиці", став першим з російських регіонів, що представив свої можливості на всесвітній універсальній виставці ЕКСПО-2010, яка відкрилася у Шанхаї в суботу.

Як повідомив Кугаєвський, який відповідає за агропромисловий комплекс округу, на презентації регіону тій, яка пройшла на ЕКСПО-2010, Китай виявляє цікавість до імпорту консервованої крові північного оленя.
"Устаткування для ліофільної сушки (ліофільні печі, які можна використовувати для консервації крові північного оленя) - це спеціалізоване устаткування, якого, на жаль, у нас немає в Росії", - сказав Кугаєвський.

"Ми націлені купувати це устаткування, а може, мова піде і про інвестиції, тобто вони (КНР) поставляють устаткування до нас, а потім купуватимуть продукцію", - повідомив замглави ЯНАО.

"Китай буде, напевно, основним споживачем консервованої оленячої крові, оскільки вони активно використовують біостимулятори", що містяться в ній, - відзначив він.

Чиновник повідомив, що "консервація крові дає можливість робити різні витяжки, можливо, пігулки, можливо, якісь інші субстанції, які використовуються у фармакології".

Співбесідник агентства відзначив, що на сьогодні це лише "перспективні напрацювання".

В рамках участі регіону в російській експозиції на ЕКСПО-2010 заплановані зустрічі з китайськими підприємствами. Зокрема, в неділю повинні відбутися переговори з найбільшим у Китаї виробником установок ліофільної сушки, компанією "Tofflon".

ЕКСПО-2010 продовжить роботу в Шанхаї до 31 жовтня. Всесвітня універсальна виставка стане майданчиком представлення світових досягнень в області високих технологій і підвищення рівня життя, а також крупних міжнародних форумів. Очікується, що за час роботи ЕКСПО її відвідають більше 70 мільйонів чоловік.