Трирічний пакет фіндопомоги Греції складає 110 мільярдів євро
Економетрікс ньюз

Трирічний пакет фіндопомоги Греції складає 110 мільярдів євро

2 травня 2010 року

Трирічний пакет фіндопомоги Греції складає 110 мільярдів євро

Загальна сума фінансової допомоги Греції з боку Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду складає "близько 110 мільярдів євро", повідомили в неділю місцеві ЗМІ з посиланням на проект заяви, який, як очікується, буде прийнятий сьогодні в Брюсселі міністрами фінансів 16 країн зони євро.

Євросоюз і МВФ спочатку обіцяли Греції до 45 мільярдів євро під пільговий відсоток для подолання важкої бюджетної і боргової кризи. Афіни офіційно звернулися за кредитами в минулу п'ятницю на тлі різкого зростання відсотку по грецьких державних облігаціях і погіршення статистичних даних. Греції необхідно рефінансувати 8,5 мільярдів євро боргу до 20 травня 2010 року.

Як вже повідомлялося, Єврокомісія схвалила запуск механізму фінансової допомоги Греції з боку ЄС.
"Єврокомісія вважає, що умови для позитивної відповіді на запит уряду Греції створені, і рекомендує активацію європейського механізму скоординованої допомоги Греції на базі схваленої багаторічної програми коректувань", - заявив в неділю глава виконавчої влади ЄС Жозе Мануел Баррозу.

Він не повідомив суму пакету допомоги Греції.

Єврокомісар по економіці і фінансах Оллі Рен після прибуття сьогодні на засідання Єврогрупи (повноважної колегії міністрів фінансів 16 країн єврозони) повідомив, що саме на цій зустрічі буде узгоджена сума фіндопомоги Греції з боку єврозони. Він також рекомендуватиме міністрам задіювати механізм фінансової підтримки ЄС.

За словами Рена, уряд Греції схвалив у неділю всесторонню і амбітну програму оздоровлення фінансово-економічної ситуації, яку Єврокомісія схвалює і вітає, а також сподівається, що її, у свою чергу, схвалить Єврогрупа.

Єврокомісія, Європейський Центробанк і Міжнародний валютний фонд досягли напередодні в Афінах угоди з грецькими властями про багаторічну програму фіскальної консолідації і структурних реформ, спільно розробленої трьома інститутами.