На ліквідацію нафтової плями в Мексиканській затоці буде потрібно $4,6 млрд
Економетрікс ньюз

На ліквідацію нафтової плями в Мексиканській затоці буде потрібно $4,6 млрд

2 травня 2010 року

На ліквідацію нафтової плями в Мексиканській затоці буде потрібно $4,6 млрд

Для ліквідації наслідків розливу нафти в Мексиканській затоці через НП на Deepwater Horizon буде потрібно 4,6 мільярдів доларів, повідомляють мексиканські ЗМІ з посиланням на страхову компанію Jupiter.

Нафтова платформа компанії BP через несправності устаткування затонула 22 квітня після 36-годинної пожежі. В результаті аварії загинули 11 чоловік.

Згідно з даними мексиканських екологів, з пробурених свердловин на дні Мексиканської затоки продовжує виливатися до мільйона літрів нафти в добу.
В даний час нафтова пляма наблизилася до побережжя Луїзіани, загрожуючи повністю знищити прибережну морську фауни і манграли, де мешкають сотні видів рідкісних птахів і тварин. Американські власті ввели надзвичайне положення в Луїзіані, Флоріді і Алабамі.

Мексиканські власті уважно відстежують екологічну ситуацію в Мексиканській затоці, але поки прямої загрози забруднення побережжя Мексики не існує.

Як повідомив в неділю віце-президент американського підрозділу BP Ламар Маккей, компанія зможе тільки протягом шести - восьми днів встановити захисний купол для збору нафти, витікаючої їх бурової свердловини.

Разом з тим, на думку фахівців, він лише полегшить збір забруднюючих речовин в районі аварії, але не вирішить проблему неконтрольованого витоку нафти з свердловини.

printing press in lagos printing press in lagos on Jiji.ng