Заборона на рибний вилов введена на частині південно-східного побережжя США
Економетрікс ньюз

Заборона на рибний вилов введена на частині південно-східного побережжя США

2 травня 2010 року

Заборона на рибний вилов введена на частині південно-східного побережжя США

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) наклало тимчасову заборону на рибний вилов в американських прибережних водах у зв'язку із розливом нафти у Мексиканській затоці, повідомляє в неділю агентство Ассошиейтед Прес.

Заборона вже набула чинності і діятиме не менше 10 днів на території від побережжя штату Луїзіана до східної Флоріди. Надзвичайна міра розповсюджується як на приватних осіб, так і на комерційні підприємства риболовецької галузі.
Керована BP платформа Deepwater Horizon затонула біля побережжя штату Луїзіана 22 квітня після 36-годинної пожежі, що послідувала услід за могутнім вибухом. Аварійні служби США почали процес контрольованого випалювання нафтової плями, що утворилася в результаті пожежі і затоплення нафтової платформи.

В даний час пляма досягла побережжя Луїзіани і наближається до берегів Флоріди і Алабами, в які введений режим надзвичайного положення. Крім того, можуть постраждати тварини і птахи національного заповідника в Луїзіані, а також в навколишніх національних парках.

На боротьбу з витоком нафти мобілізовані сили Національної гвардії США. Берегова охорона і Служба управління мінеральними ресурсами США ведуть розслідування причин вибуху бурової платформи.

Міністр внутрішніх справ США Кен Салазар в неділю в ефірі телеканалу CNN заявив, що "тягар витрат" за ліквідацію наслідків НП на Deepwater Horizon повинен лежати на нафтовій компанії BP, додавши, що, "без сумніву", механізм запобігання подібним аваріям був нездійснений.

Салазар відзначив, що близько 100 тисяч баррелів нафти може щодня виливатися у води Мексиканської затоки, а на ліквідацію наслідків екологічної катастрофи може піти до 90 днів.

BP планує протягом шести або восьми днів встановити захисний купол над місцем витоку, повідомив Маккей, додавши, що компанія "кинула всі наявні в її розпорядженні ресурси" на боротьбу з розповсюдженням плями.