Росія увійшла до п'ятірки лідерів по спаду промвиробництва в СНД
Економетрікс ньюз

Росія увійшла до п'ятірки лідерів по спаду промвиробництва в СНД

2 вересня 2009 року

Росія увійшла до п'ятірки лідерів по спаду промвиробництва в СНД

Росія за підсумками семи місяців 2009 року зайняла четверте місце серед країн СНД по падінню промислового виробництва і третє - по зростанню споживчих цін, повідомляє в середу Статкомітет СНД.

Як повідомлялося, за підсумками першого півріччя Росія займала третє місце в СНД по падінню ВВП і зростанню інфляції.
Найсильніший спад промислового виробництва за сім місяців спостерігався на Україні - 30,4%, в Молдавії - 24,7% і Киргизії - 14,3%. У Росії зниження промвиробництва склало 14,2%.

"В цілому за січень-липень цього року майже у всіх країнах Співдружності знизилися об'єми промислового виробництва. В середньому по країнах СНД в порівнянні з тим же періодом минулого року виробництво промислової продукції скоротилося на 15%, а в аналогічному періоді 2008 року приріст склав 6%", - наголошується в матеріалах.

У липні 2009 року в порівнянні з липнем 2008 року промислове виробництво в середньому по країнах Співдружності знизилося на 12%, тоді як в липні 2008 року в порівнянні з липнем 2007 року спостерігалося його збільшення на 4%.

Що стосується інфляції, то перше місце в списку з 12 країн знову дісталося Україні, де споживчі ціни виросли за сім місяців на 17,3%. На другому місці з 14,4% опинилася Білорусія, на третьому - Росія з інфляцією в 12,9%.

Дефляція цін виробників промислових товарів в січні-липні 2009 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року в середньому по країнах Співдружності склала 6% (тоді як в січні-липні 2008 року вони зросли на 29%). У липні 2009 року в порівнянні з попереднім місяцем ціни виробників промислових товарів в середньому по СНД збільшилися на 2% (у аналогічному місяці минулого року - на 5%).