Білорусія могла уникнути "молочних проблем" з Росією
Економетрікс ньюз

Білорусія могла уникнути "молочних проблем" з Росією

2 вересня 2009 року

Білорусія могла уникнути молочних проблем з Росією

Білорусія могла уникнути "молочних проблем" з Росією, якби білоруські виробники і постачальники своєчасно виконали вимоги російських контрольних органів і привели документацію у відповідність з російським техрегламентом на молоко, заявив в середу журналістам перший віце-прем'єр РФ Віктор Зубков.

"Цієї ситуації можна було б уникнути, якби білоруські сільгоспвиробники своєчасно виконали вимоги наших контрольних органів", - сказав Зубков.
Президент Білорусії Олександр Лукашенко днями заявив, що "молочна проблема" у відносинах з Росією є надуманою і придумана не Білорусією.

РФ в червні на декілька днів заборонила ввезення на свою територію більше тисячі найменувань білоруської молочної продукції через невідповідність продуктів новому російському техрегламенту.

"Ситуація з постачаннями молока і молочної продукції з Білорусії до Росії була штучно створена", - сказав перший віце-прем'єр РФ. Він відзначив, що російські контрольні органи, зокрема, Роспотребнагляд неодноразово попереджали постачальників білоруської молочної продукції про те, що необхідно привести документацію у відповідність з російською техрегламентом, який був прийнятий в грудні минулого року. Проте, за словами Зубкова, білоруська сторона затягувала рішення цього питання, і постачання з Білорусії були припинені.

Перший віце-прем'єр нагадав, що після проведення переговорів проблема була вирішена: за достатньо короткий час білоруські виробники виконали вимоги російських контрольних органів, після чого молоко і молочна продукція з Білорусії стали знов поступати на російський ринок.