Уряд Латвії скликаний на позачергове засідання через кризу
Економетрікс ньюз

Уряд Латвії скликаний на позачергове засідання через кризу

2 вересня 2009 року

Уряд Латвії скликаний на позачергове засідання через кризу

Президент Латвії, економіка якої переживає найсильніший спад в ЄС, Валдіс Затлерс в середу ухвалив рішення про скликання 15 вересня позачергового засідання уряду, щоб вислухати думку міністрів про ситуацію в країні, повідомляє прес-служба глави держави.

На засіданні президент має намір ознайомитися із звітами міністрів про стан освіти, охорони здоров'я і соціальної сфери. Також президент хоче дізнатися про хід реалізовуваної урядом реформи держуправління, мовиться в повідомленні прес-служби президента.
Латвія важко переживає кризу. ВВП республіки в другому кварталі 2009 року впав на 19, 6%. Уряд розробив план стабілізації економіки, який передбачає значне скорочення витрат в держсекторі. Через кризу властям республіки довелося ліквідовувати десятки шкіл і лікарень в республіці.

По країні прокотилися масові акції протесту. У понеділок сотні жителів міста Бауська перекрили ведучі в місто мости на знак протесту у зв'язку з рішенням про ліквідацію місцевої лікарні. Для їх розгону з Риги були викликані спецпідрозділи поліції.

Країна звернулася по допомогу до міжнародних фінансових структур, які погодилися надати республіці до 2011 року позику у розмірі 7,5 мільярдів євро.