Без російського "блакитного палива" ЄС зможе протриматися три місяці
Економетрікс ньюз

Без російського "блакитного палива" ЄС зможе протриматися три місяці

2 вересня 2009 року

Без російського блакитного палива ЄС зможе протриматися три місяці

У Євросоюзі нинішньою зимою не виникне проблем із газопостачанням споживачів, а без російського "блакитного палива" Європа зможе обійтися три місяці - це дозволяють запаси газу країн ЄС, заявив в середу єврокомісар по енергетиці Андріс Пієбалгс.

"Європа зможе протриматися протягом 90 днів", - сказав він, виступаючи перед депутатами Європарламенту в Брюсселі.
На початку липня Єврокомісія рекомендувала країнам ЄС створити запаси газу на випадок виникнення нової кризової ситуації з постачаннями російського газу до Європи через територію України.

У січні нинішнього року через комерційні розбіжності між російською і українською сторонами газ із Росії не поступав до споживачів в ЄС протягом двох тижнів. Через відсутність контракту на 2009 рік "Газпром" припинив з 1 січня 2009 року постачання Україні, але продовжив поставляти "Нафтогазу" транзитний газ для Європи.

За даними "Газпрому", це паливо до європейських споживачів не доходило, і газовий холдинг припинив постачання російського газу до Європи через Україну в ніч на 7 січня. Транзит був відновлений 20 січня після домовленостей, досягнутих на рівні прем'єр-міністрів РФ і України, і підписання контрактів між "Газпромом" і "Нафтогазом України".

За словами Пієбалгса, Єврокомісія у разі виникнення нової газової кризи готова оперативно направити для його врегулювання газових експертів до Росії і України. При цьому єврокомісар визнав, що нова кризова ситуація стала б для громадської думки Європи справжньою бідою, і "ми (Єврокомісія) не можемо цього допустити".