Контракти з Венесуелою підтримають економіку Росії
Економетрікс ньюз

Контракти з Венесуелою підтримають економіку Росії

3 квітня 2010 року

Контракти з Венесуелою підтримають економіку Росії

Контракти з Венесуелою є інвестиціями в російську економіку, заявило джерело в делегації РФ, яка супроводжувала прем'єр-міністра Володимира Путіна в його поїздці до Каракаса.

Прес-секретар прем'єра Дмитро Пєсков повідомив журналістів, що Путін повернувся у суботу увечері до Москви з Венесуели, яку він відвідував з робочим візитом.
Джерело в російській делегації, підводячи підсумки поїздки, заявило журналістам, що "домовленості, досягнуті в Каракасі, важко переоцінити".

"Головне - не цифрове обчислення підписаних документів, головне - їх прикладне значення як для російсько-венесуельських відносин, так і для вітчизняної економіки", - сказав він.

Він відзначив важливість підписаних документів по роботі російського консорціуму на нафтовому родовищі "Хунін-6" у Венесуелі.

"Консорціум дістав доступ до святая святих - найбільшого родовища нафти в світі. Цей проект розрахований на багато років вперед, на десятиліття, і він тягне за собою ряд суміжних проектів - будівництво заводу по очищенню нафти (венесуельська нафта високосірчиста і вимагає очищення), нафтовий кокс, що залишається після очищення, буде використаний для нових генеруючих потужностей, які також будуть побудовані у Венесуелі", - сказало джерело.

Він також відзначив, що консорціум сплатив так званий "вхідний квиток" у розмірі мільярда доларів, що є звичайною міжнародною практикою у такого роду проектах.

"Шістсот мільйонів з цього мільярда виплатили в ході візиту, і Володимир Путін передав платежку, інші 400 (мільйонів) виплатять до кінця року", - сказало джерело.

Він відзначив, що одержані Венесуелою кошти дозволяють їй розмістити замовлення на підприємствах російського ВПК по закупівлі озброєнь, що веде до завантаження самих підприємств, гарантованих робочих місць, розвитку технологічної бази російської оборонки.

За словами джерела, російська сторона також погоджувала для Венесуели кредитну лінію в 2,2 мільярдів доларів.

"Як тільки Венесуела буде готова нею скористатися, вона також зможе направити ці засоби на закупівлю російської зброї, що, у свою чергу, дасть ефект підприємствам російської оборонної промисловості", - сказав він.

Джерело відзначило і контракт на постачання до Венесуели 2,25 тисяч російських автомобілів "Лада".

"Це хороша домовленість, яка дозволить нам реалізувати вітчизняну продукцію в умовах, поки внутрішній попит продовжує встановлюватися", - сказав він.

Член делегації також нагадав, що найближчим часом у Венесуелі будуть розгорнені складальні виробництва російських автозаводів КАМАЗ і АВТОВАЗ. За його словами, це теж хороша підтримка вітчизняних виробництв.

"Інвестуючи у венесуельські проекти, ми інвестуємо і в майбутнє наших двосторонніх відносин і, що важливо, ми одночасно з цим інвестуємо на підтримку російської економіки", - заявило джерело в російській делегації.