РФ до 2012 року може понизити квоту на імпорт м'яса птиці майже вдвічі
Економетрікс ньюз

РФ до 2012 року може понизити квоту на імпорт м'яса птиці майже вдвічі

3 вересня 2009 року

РФ до 2012 року може понизити квоту на імпорт м'яса птиці майже вдвічі

Мінсільгосп спільно з Мінекономрозвитку РФ готують проект ухвали, яка регулюватиме імпорт м'яса до Росії у 2010-2012 роках, при цьому практично затверджено скорочення річних квот на ввезення м'яса птиці з 952 тисяч тонн в 2009 році до 550 тисяч тонн до 2012 року, повідомила РІА Новини генеральний директор Росптицесоюзу Галина Бобильова.

Експерт уточнила, що колишня ухвала уряду, що визначає параметри імпорту м'яса, діє тільки до 2009 року.
"Параметри зниження квот на ввезення до Росії м'яса птиці на найближчі три роки, які ми передбачили, узяті з великим запасом, щоб не виникло дефіциту продукції. Але до 2012 року імпорт м'яса птиці не повинен перевищувати 550 тисяч тонн, щоб він не перешкоджав розвитку російських виробників", - сказала вона.

При цьому передбачається поступове зниження об'ємів імпорту м'яса птиці: у 2010 році пропонується скоротити річну квоту до 780 тисяч тонн, на 2011 рік - 600 тисяч тонн, продовжила Бобильова. При цьому вона підкреслила, що при зниженні імпорту російські виробники м'яса птиці гарантують споживачам стабільні постачання і стабільні ціни.

"Ми практично погоджували ці показники в Мінсільгоспі і Мінекономрозвитку. Думаю, ухвала буде готова найближчим часом", - продовжила Бобильова.

Глава Росптицесоюзу нагадала, що в 2009 році РФ понизила об'єми імпорту м'яса птиці на 300 тисяч тонн - до 952 тисяч тонн. "І ми ці 300 тисяч тонн гарантовано "закриємо" продукцією внутрішнього виробництва. За сім місяців ми вже виготовили 142 тисячі тонни м'яса птиці в забійній масі", - додала вона.

Як повідомив РІА Новини президент М'ясного союзу Росії Мушег Маміконян, в новій ухвалі також пропонується коректування квот по свинині і по яловичині, проте точних параметрів не уточнив, сказавши, що в даний час ці цифри узгоджуються.

"Головне, що алгоритм квотування буде заснований на балансі споживання і виробництва м'яса в Росії. Квоти встановлюватимуться залежно від того, як збільшуватиметься внутрішнє виробництво, і як змінюватиметься споживання (наприклад, зараз скорочується споживання тваринного білка)", - пояснив він, додавши, що в балансі необхідно враховувати весь об'єм м'ясного імпорту, включаючи субпродукти.

"У основу прогнозування зростання вітчизняного виробництва беруться ті проекти, які фінансуються Ощадбанком, Россільгоспбанком, і будуть гарантовано реалізовані", - відзначив Маміконян.

У Мінсільгоспі РІА Новині підтвердили, що проект ухвали по регулюванню імпорту м'яса на найближчі три роки дійсно готується. Проте деталі документу у відомстві не уточнили.