Прем'єр Угорщини: світова криза ще не закінчена
Економетрікс ньюз

Прем'єр Угорщини: світова криза ще не закінчена

3 вересня 2009 року

Прем'єр Угорщини: світова криза ще не закінчена

Прем'єр-міністр Угорщини Гордон Байнаї застеріг громадян країни від "самозаспокоєності" у зв'язку із згасанням, як здається, світової кризи, оскільки ситуація може розвернутися в гіршу сторону, заявив у четвер глава кабінету в інтерв'ю агентству МТІ.

За останній час світ став оптимістичнішим у своїй оцінці перспектив світової фінансової кризи, а Угорщина придбала "стійкість відносно зовнішніх негативних фінансових дій", відзначив Байнаї.
Світова криза ще далеко не закінчена, і "нервові імпульси" світової економіки можуть значно погіршити ситуацію в Угорщині, вважає Байнаї. Проте, можливе тимчасове погіршення повсякденного життя угорців не можна буде пояснювати помилками в діяльності уряду.

За статистичними даними, під впливом кризи економічне зростання у 2008 році в Угорщині склало лише 0,5%, а бюджетний дефіцит зріс до 3,3% від валового внутрішнього продукту. Зовнішній держборг в сукупності з боргами приватного сектора досяг 107% від ВВП.

Для протистояння наслідкам кризи Угорщина одержала від Міжнародного валютного фонду, Всесвітнього банку і ЄС кредити на суму більше 25 мільярдів доларів.