Економетрікс ньюз Гендиректор "Шереметьєво" звинуватив менеджерів "Аерофлоту" в тому, що вони приховували відсутність реагентів

Гендиректор "Шереметьєво" звинуватив менеджерів "Аерофлоту" в тому, що вони приховували відсутність реагентів

knoxdiggs.com - 4 січня 2011 р.

Середній менеджмент "Аерофлоту" намагався приховати відсутність протиобледеняючої рідини

Середній менеджмент "Аерофлоту" намагався приховати відсутність протиобледеняючої рідини, яка закінчилася у компанії в ніч на 26 грудня, що і привело до збоїв в розкладі авіакомпанії, повідомив в своєму блогі гендиректор аеропорту Шереметьєво Михайло Василенко.

Крижаний дощ, що обрушився на Москву і область в останні дні 2010 року, привів до колапсу в столичних аеропортах Шереметьєво і Домодедово, з 26 по 29 грудня були затримані сотні рейсів, "заручниками" ситуації стали більше 20 тисяч чоловік, нагадує РІА "Новини".

"Протиобледеняюча рідина для літаків у "Аерофлоту" закінчилася вночі з 25 на 26 грудня, але середній менеджмент компанії намагався це приховати. Для чого? Ну як же - імідж компанії може постраждати і особисті бонуси, до речі, теж", - пише Василенко.
За його інформацією, реєстрація пасажирів продовжувалася, а достовірної інформації про постачання рідини не поступало.

Василенко вважає, що для того, щоб уникнути такої ситуації необхідно було 26 грудня дати достовірну інформацію і відмінити всі рейси "Аерофлоту", а також повернути гроші пасажирам за квитки. Крім того, не можна було проводити реєстрації на неіснуючі рейси.

Гендиректор Шереметьєво також пояснив, чому він як глава аеропорту не зміг вплинути на ситуацію, що склалася. "З радянського часу збереглося таке поняття: старший авіаційний начальник. У Шереметьєво це я. Ми з Домодедово зіткнулися з цікавою колізією. Назва у посади є, а реальних юридичних і адміністративних важелів немає", - пише Василенко.

За його словами, в даний час Мінтранс розробляє такий документ, а Держдума готує до ухвалення відповідний закон про аеропорти.

"Я намагався заборонити відправку рейсів за 28 (грудня) і наполягти на першочерговій відправці пасажирів за 26 і 27 число. Розмова велася у присутності представників прокуратури. Але за виконання поточних рейсів в рамках своїх повноважень аеропорт відповідальність несе, а за виконання затриманих - ні; це відповідальність авіакомпанії. Тобто заборонити і зажадати від авіакомпанії що-небудь у директора аеропорту в сьогоднішніх умовах можливості немає! Аналогічна ситуація і з відправкою людей в готелі. Правова дірка...", - відзначив Василенко.

Він відзначив, що керівництво "Аерофлоту" визнало свої помилки і оголосило про компенсації для пасажирів.

Раніше повідомлялося, що 31 грудня було ухвалене рішення про відставку замгендиректора по матеріально-технічних ресурсах "Аерофлоту" Володимира Смирнова за помилки, які привели до збоїв в роботі авіакомпанії. 30 грудня був зміщений з посади директор аеропорту Домодедово Вячеслав Некрасов.