Morgan Stanley, Moody's і S&P відповідять в суді за заховання інформації
Економетрікс ньюз

Morgan Stanley, Moody's і S&P відповідять в суді за заховання інформації

4 вересня 2009 року

Morgan Stanley, Moody's і S&P відповідять в суді за заховання інформації

Інвестиційний банк Morgan Stanley і рейтингові агентства Moody's Investor Service і Standard &Poor's з'являться перед судом як відповідачі по звинуваченню у приховуванні інформації про ризики, пов'язані з вкладеннями в ризикові іпотечні активи, пише у п'ятницю американська газета New York Times.

Зокрема, інвестиційні компанії звинувачуються у розробці і активному використанні з метою отримання високого доходу "вкрай непрозорої" структурної інвестиційної компанії Cheyne Structured Investment Vehicle, що привласнювала високі рейтинги ризиковим активам і приховувала ризикованість фінансових операцій, що проводяться.
"Враховуючи те, що обидва рейтингові агентства знали про те, що привласнювані рейтинги були недійсними, а (інвестиційне) портфоліо не складалося із стійких компонентів...можна зробити висновок, що вони поширювали фальшиві рейтинги", - заявила суддя федерального окружного суду Шира Шейндін (Shira Scheindlin).

Як відзначає газета, рішення про продовження справи проти даних фінансових компаній, яке було почате в жовтні минулого року, було прийнято після того, як в середу Шейндін відхилила вимоги Morgan Stanley, Moody's і S&P про неспроможність підстав групового позову, висунутого інвестиційним банком Abu Dhabi Commercial і властями округу Кінг (штат Вашингтон).

При цьому суддя Шейндін відмінила всю решту позовів проти компаній у зв'язку з відсутністю доказів, а також зняла всі звинувачення з четвертого відповідача, американського банківського гіганта Bank of New York Mellon (BNYM), при цьому надавши позивачам право на повторне висунення позовних вимог.

Саме рішення, як відзначає газета, може зробити вплив на інші позови, висунуті пенсійними фондами і іншими інвесторами проти банків і кредитних організацій, що завищували вартість забезпечених боргами вторинних цінних паперів з метою власного збагачення.

У свою чергу, як відзначає New York Times, представники однієї з компаній-відповідачів, Moody's Investor Service, "задоволені" тим, що суддя Шейндін відмінила всю решту позовів проти рейтингового агентства.

Керівництво Bank of New York Mellon поки відмовляється коментувати винесену в середу судову ухвалу.