Власті Сочі застерігають від заниження вартості житла в договорах
Економетрікс ньюз

Власті Сочі застерігають від заниження вартості житла в договорах

4 вересня 2009 року

Власті Сочі застерігають від заниження вартості житла в договорах

Власті Сочі застерегли жителів міста від штучного зменшення вартості операцій з нерухомістю і землею в договорах з метою зниження оподаткування, оскільки компенсація за об'єкти, що вилучаються державою, видаватиметься саме з урахуванням цих даних, мовиться в повідомленні на офіційному сайті адміністрації міста.

У мерії Сочі в четвер увечері пройшов круглий стіл під головуванням віце-губернатора Краснодарського краю Олександра Сауріна і першого заступника глави міста Сочі Анатолія Рикова, на якому також були присутні рієлтори, оцінювачі, представники Росрегістрації, філіалів банків і квартирно-правової служби. В ході круглого столу обговорювалася тема визначення реальної вартості об'єктів нерухомості в Сочі в частині того, як насправді будуються відносини між сторонами угод купівлі-продажу, що укладаються.
"Висновок невтішний: ці відносини, як мінімум, непрозорі. Але головне, як тільки громадяни вступають у відносини з державою, вони намагаються всілякими способами мінімізувати об'єм тих цін, грошових коштів, які указуються в операції. Виходить, що на курорті всього трохи більше 80 чоловік володіють майном в межах 5 мільйонів рублів, а вартість решти задекларованої нерухомості не перевищує 300 тисяч рублів", - підкреслив Саурін, посилаючись на офіційні дані оподаткування.

При цьому, за його словами, БТІ і зовсім орієнтується на ціни, затверджені ще в 1969 році.

"В результаті, сьогодні квадратний метр житла по БТІ коштує від однієї до 10 тисяч рублів. Хоча офіційна статистика управління цін і тарифів міської адміністрації свідчить, що вартість 1 квадратного метра у нас - 64,6 тисячі рублів. Існує і інший ринок, з іншим ціноутворенням, орієнтований на реальну оцінку. За даними банків, метр в елітному житлі сьогодні продається за 100-120 тисяч рублів, економ-класу – 55-60 тисяч рублів. По суті, населення втаює правду", - додав він.

В той же час, відзначив віце-губернатор регіону, коли "ці ж самі громадяни намагаються щось одержати від держави, вони вже керуються абсолютно іншими мірками".

"Хотілося б застерегти громадян, вступаючих в майнові правовідносини: при фіксації вартості своєї нерухомості вони повинні пам'ятати про те, що це офіційні дані, і з цією нерухомістю вони залишаться назавжди", - резюмував перший віце-мер Сочі Анатолій Риков.

При цьому, підкреслив він, "ті особи, які плекали спекулятивні надії, повинні збавити свої апетити".

"Держава будуватиме свої відношення з населенням на тих же принципах і по тих же параметрах, які вони самі пропонують сьогодні. Ми оцінюватимемо всі об'єкти нерухомості за справедливою ціною, враховуючи всі чинники, які діють на ринку, що склався, сьогодні", - попередив Саурін.

Тобто, пояснив він, стикаючись з вилученням або резервуванням об'єкту нерухомості для держави або муніципальних потреб, власник повинен розраховувати тільки на ту ціну, яку він сам же заявив в офіційних органах - на неї і орієнтуватиметься держава при розрахунку.