Обмежити бонуси бізнесменам неможливо - глава британського Мінфіну
Економетрікс ньюз

Обмежити бонуси бізнесменам неможливо - глава британського Мінфіну

4 вересня 2009 року

Обмежити бонуси бізнесменам неможливо - глава британського Мінфіну

Обмеження бонусів для високопоставлених співробітників комерційних компаній буде неможливо здійснити на практиці, заявив канцлер Казначейства (міністр фінансів) Великобританії Алістер Дарлінг в інтерв'ю британському телеканалу Sky News.

Дарлінг головує в Лондоні у п'ятницю і суботу на зустрічі міністрів фінансів і глав центробанків країн "великої двадцятки" (G20).
Низка країн G20, зокрема Франція і Німеччина, раніше висловилися за обмеження бонусів топ-менеджерам крупних компаній, зокрема банків, яким подана державна підтримка в умовах кризи. Крім того, сім країн ЄС підписали спеціальний документ, де закликають "двадцятку" обмежити подібні преміальні виплати.

Інші країни, в числі яких Великобританія і США, займають м'якшу позицію з даного питання.

"Ми повинні представити глобальне практичне рішення по бонусах, але якщо ми обмежимо бонусні виплати, то працедавці просто піднімуть основні зарплати", - відзначив Дарлінг.

Раніше, в листі своїм колегам по "двадцятці", він запропонував обговорити на зустрічі в Лондоні "подальші заходи по компенсаціях високопоставленим співробітникам системоутворюючих фінансових інститутів". У їх числі - розкриття рівнів і структури цих виплат, глобальні вимоги до їх структури, створення спеціального комітету для моніторингу з даного питання.