Долар дешевшає до євро і ієни на тлі даних по економіці США
Економетрікс ньюз

Долар дешевшає до євро і ієни на тлі даних по економіці США

5 квітня 2010 року

Долар дешевшає до євро і ієни на тлі даних по економіці США

Долар на торгах у понеділок знижується в ціні по відношенню до провідних світових валют, включаючи євро і ієну, на тлі збільшення ділової активності у сфері послуг в США, повідомляє агентство MarketWatch.

Долар у понеділок подешевшав до євро до 1,3500 долара за євро проти 1,3491 долара за євро за підсумками торгів у п'ятницю. Долар також втратив в ціні по відношенню до ієни, знизившись до 94,44 ієни за долар проти 94,56 ієни за долар. В цілому курс долара до корзини шести валют країн - основних торгових партнерів США знизився на 0,29% - до 81,06 пункту.
Звіт Інституту управління постачаннями (Institute for Supply Management, ISM), згідно якому індекс ділової активності в секторі послуг США в березні збільшився на очікування аналітиків 2,4 процентного пункту, що перевищили, в порівнянні з лютим і склав 55,4%, надає подвійну дію на настрої гравців на валютному ринку.

З одного боку, позитивні дані по економіці США, включаючи п'ятничний звіт Мінпраці, що свідчить про максимальне за три роки збільшення робочих місць в несільськогосподарських галузях економіки, додає інвесторам упевненості в тому, що американська економіка ростиме більшими темпами, ніж в інших країнах, що, у свою чергу, подає підтримку долару.

В той же час, сильна макроекономічна статистика збільшує апетит інвесторів до ризикованих активів, які на початкових стадіях відновлення економіки можуть принести велику прибутковість. Зокрема, більш ризиковані валюти, такі як канадський, новозеландський і австралійський долар, у понеділок зміцнюються по відношенню до долара США.

Дані від ISM "є ще одним чітким сигналом того, що відновлення економіки набуває характеру", що самопідтримується, відзначає глава відділу стратегії на валютному ринку RBS Алан Раскін (Alan Ruskin). "В цілому, для торгівлі ризикованими активами в довгостроковій перспективі (дані) що надихають", - рахує Раскін.

На подальшу динаміку валютних курсів може також зробити вплив рішення Федеральної резервної системи (ФРС) по дисконтній ставці, по якій ФРС надає фінансування банкам. Останній раз регулятор підвищував дану ставку 18 лютого - на 0,25 процентного пункту до 0,75%.

На поточному тижні вплив на валютний ринок надаватимуть також рішення Центробанків країн світу по ставках. Так, рішення по ставці належить прийняти у вівторок Резервному банку Австралії і Банку Японії, а у четвер валютні трейдери зосередять свою увагу на Європі, де Банк Англії і Європейський центральний банк також ухвалять рішення по рівню ставки.