"Нафтогаз" запропонує "Газпрому" доповнення до газових контрактів
Економетрікс ньюз

"Нафтогаз" запропонує "Газпрому" доповнення до газових контрактів

5 вересня 2009 року

Нафтогаз запропонує Газпрому доповнення до газових контрактів

Делегація НАК "Нафтогаз України" наступного тижня відвідає Москву з пропозицією підписати доповнення до контракту з "Газпромом", підписаного між двома компаніями в січні 2009 року, повідомив перший заступник "Нафтогазу" Ігор Діденко, пише у суботу українська газета "Дзеркало тижня".

Зокрема, мова піде про нестягування штрафних санкцій за недобраний українською стороною законтрактований газ, про визначення мінімального об'єму транзиту російського газу по території України, а також про закупівлю Україною 33,75 мільярдів кубометрів газу наступного року.
"Згідно з контрактами, доповнення є невід'ємною частиною документу. Досвід є: декілька доповнень ми вже підписали. Таким же чином ми маємо намір формалізувати і закріпити домовленості, досягнуті між прем'єрами України і Росії", - пояснив Діденко.

Замглави "Нафтогазу" уточнив, що з метою юридичного закріплення домовленостей прем'єра України Юлії Тимошенко і її російського колеги Володимира Путіна, українська сторона має намір документально зафіксувати нестягування "Газпромом" штрафних санкцій. Українська сторона також має намір внести пропозицію про ухвалення доповнення до контракту про узгодження об'ємів газу, що купується "Нафтогазом" у "Газпрому" на кожен конкретний рік, повідомляє видання.

"У Москві є розуміння необхідності цієї зміни, продиктованої світовою кризою", - приводить газета слова Діденко.

Цього року "Нафтогаз" купить у "Газпрому" близько 32 мільярдів кубометрів газу. Наступного року, за словами Діденко, Україна має намір запросити 33,75 мільярдів кубометрів, щоб мати можливість у разі продовження кризи використовувати 27 мільярдів кубометрів.

Останнє число стало сумою сукупності заявок, що поступили від державного і приватного секторів України на 2010 рік. "Ці цифри красномовно демонструють силу удару кризи по нашій економіці: за нинішній і майбутній рік ми можемо спожити майже стільки ж газу, скільки Україна використовувала у 2008-му", - підкреслив Діденко.

Крім того, за його словами, українська сторона планує підписати доповнення про визначення мінімального об'єму транзиту російського газу по території України шляхом підсумовування мінімальних об'ємів постачань газу "Газпромом" у країни Європи.

"Сенс доповнення не у встановленні штрафних санкцій за недопрокачанний газ. Проте НАК зобов'язаний розраховувати свої транзитні потужності і свій бюджет, і для цього повинен бути відомий гарантований об'єм прокачування транзитного російського газу. Сподіваюся, переговори дадуть можливість підписати доповнення до контракту, що фіксує цей підхід", - пояснив Діденко.