ЦБ має намір в 2010 році зобов'язати банки складати бізнес-плани
Економетрікс ньюз

ЦБ має намір в 2010 році зобов'язати банки складати бізнес-плани

5 вересня 2009 року

ЦБ має намір в 2010 році зобов'язати банки складати бізнес-плани

Банк Росії має намір у 2010 році зробити складання бізнес-планів обов'язковим для банків, повідомив директор департаменту ліцензування діяльності і фінансового оздоровлення кредитних організацій ЦБ РФ Михайло Сухов на Міжнародному банківському форумі в Сочі.

Він нагадав, що в даний час ЦБ вимагає від банків надати бізнес-плани у разі розгляду клопотання про розширення його діяльності або про створення нового банку.
За його словами, криза показала, що банки приділяли дуже мало уваги плануванню бізнесу, в результаті деякі з них вклали до половини капіталу в галузі, найбільш схильні до кризи. Крім того, оцінка бізнес-планів, на думку Сухова, дозволить ЦБ більш оперативно контролювати діяльність тих кредитних організацій, які не ведуть реальну банківську діяльність і проводять сумнівні операції.

Сухов відзначив, що, за задумом ЦБ, за неякісні бізнес-плани регулятор може зажадати від банку замінити керівника або направити йому заборону на здійснення певних операцій.

Директор департаменту ЦБ пояснив, що Банк Росії хотів би перенести положення про показники фінансової стійкості, які банки зобов'язані дотримувати на постійній основі, із закону про страхування внесків в закон про банки і банківську діяльність і одночасно додати в цей закон положення про обов'язкове складання банками бізнес-планів.

Сухов вважає, що такі плани повинні складатися не рідше ніж раз в два-три роки. Торкаючись форми такого планування, він нагадав, що у ЦБ з 2002 року існує нормативний акт про порядок складання бізнес-планів.