Економіка КНР підтримає зростання на рівні 8% найближчими роками
Економетрікс ньюз

Економіка КНР підтримає зростання на рівні 8% найближчими роками

5 вересня 2009 року

Економіка КНР підтримає 

зростання на рівні 8% найближчими роками

Китайська економіка у 2009-2010 роках підтримуватиме зростання на рівні 8% в рік, не дивлячись на негативний вплив світової фінансової кризи, повідомляє у суботу агентство Синьхуа з посиланням на консультанта Народного банку Китаю (Центробанку) Фань Гана.

За прогнозами експерта, китайська економіка в найближчі два роки відновлюватиметься і досягне докризових показників розвитку у 2011 році. Зростання китайського ВВП в передкризовому 2007 році склало 13%.

"Коли це відбудеться, китайський уряд змінить макроекономічну політику. Поки ж здійснювана властями програма по стимулюванню економіки повинна залишатися у силі для підтримки розвитку", - підкреслив фахівець.
Китай виділив на боротьбу з кризою чотири трильйони юанів (585 мільярдів доларів). Гроші направлені на підтримку десяти базових секторів китайської економіки: виробництва текстильних виробів і машинотехнічної продукції, суднобудування і автомобілебудування, сталеливарної промисловості, розвитку інформаційних технологій, нафтохімічної і легкої промисловості, логістики і кольорової металургії.