Рішення по новому розподілу квот в МВФ ухвалять не раніше 2010 року
Економетрікс ньюз

Рішення по новому розподілу квот в МВФ ухвалять не раніше 2010 року

5 вересня 2009 року

Рішення по новому розподілу квот в МВФ ухвалять не раніше 2010 року

Рішення по розподілу квот країн-учасниць в Міжнародному валютному фонді (МВФ) за наслідками реформування фонду буде прийнято не раніше 2010 року, упевнений віце-прем'єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.

"Найближчими місяцями вироблятимуться ці рішення, очікувати, що вони будуть прийняті в Піттсбурзі (на саміті лідерів G20 в кінці вересня) не доводиться. По МВФ вони будуть прийняті не раніше, ніж наступного року", - сказав Кудрін журналістам за підсумками фінансової "двадцятки", на якій обговорювалося питання про реформи міжнародних фінансових організацій.
Реформа МВФ, відповідно до раніше прийнятих рішень, повинна бути проведена до січня 2011 року. "Тому потрібно на два-три місяці раніше домовитися, щоб реформа була узгоджена до цих термінів", - уточнив Кудрін.

Зближення поки немає

Глава російського Мінфіну констатував, що міністри фінансів G20, які на зустрічі обговорювали реформу МВФ, "не почали зближуватися по позиціях".

Країни БРІК, наприклад, вважають, що необхідно перерозподілити квоти у фонді на 7% на користь країн, що розвиваються, від розвинених країн, Євросоюз - на 3%, "оскільки, в основному, саме ЄС повинен буде поступитися квотами", а США вважають, що "зрушення" повинно бути на 5%.

Відповідаючи на питання про інвестування Росією 10 мільярдів доларів в облігації фонду, Кудрін пояснив, що це рішення не пов'язане з реформою МВФ, оскільки ці ресурси будуть надані на тимчасовій основі. За його словами, 80 мільярдів доларів, які мають намір внести БРІК, не є частиною нової угоди про позики (New Arrangement to Borrow, NAB), яке припускає поповнення ресурсів фонду від кредитів.

"На нашу думку, механізм нової угоди про позики робить менш актуальною реформу квот, тому що забезпечує засобами фонд на найближчі п'ять років", - сказав міністр. МВФ просить БРІК увійти до цієї угоди, проте "ми вважаємо, що основні ресурси фонд повинен одержувати в результаті зміни квот і збільшення капіталу на основі нових квот", вказав Кудрін.

"Тому зараз ми надаємо ресурси не в рамках NAB, але вони можуть бути зараховані в NAB при виконанні ряду умов, перш за все, проведенні реформ", - сказав він.

На думку Кудріна, проведення реформи квот МВФ дозволить збільшити капітал фонду, і тоді механізм NAB буде не потрібен зовсім.

Міністр нагадав, що попередній перерозподіл квот в МВФ відбувся у 2008 році, але прийняті тоді рішення все ще не ратифіковані необхідною кількістю голосів і не набули чинності. "Росія тоді стрималася при голосуванні, оскільки вважає це рішення косметичним і таким, що дискредитує реформу", - вказав Кудрін. Зараз же країни заявляють про необхідність нової реформи МВФ, тоді як попередня ще не завершилася, уклав глава російського Мінфіну.