Ціни на газ створюють проблеми для бюджету України
Економетрікс ньюз

Ціни на газ створюють проблеми для бюджету України

6 квітня 2010 року

Ціни на газ створюють проблеми для бюджету України

Високі ціни на газ ставлять під загрозу виконання держбюджету України на 2010 рік, проект якого готує до подачі у парламент український уряд, заявив у вівторок на зустрічі з президентом Віктором Януковичем прем'єр Микола Азаров.

Україна в першому кварталі 2010 року платила за російський газ 305 доларів за одну тисячу кубометрів. З урахуванням зростання ціни на нафту газ, швидше за все, дорожчатиме. Київ вважає ціну несправедливою і пропонує Москві її переглянути, російська сторона вважає існуючі контракти збалансованими, але згодна вести переговори з цього питання.
Президент України поцікавився у глави уряду, як йде підготовка бюджету 2010 року, який кабмін має намір представити у Верховну Раду в квітні.

"Очевидно, що при ціні на газ в 330 доларів за тисячу кубів хімпром зупиниться, а гірничо-металургійна галузь працюватиме з мінусовою рентабельністю. Тому, відповідно, не буде бюджетних надходжень", - цитує Азарова прес-служба глави держави.

За словами прем'єра, через ціни на газ в 330 доларів НАК "Нафтогаз України" матиме касовий розрив майже 60 мільярдів гривень (7,5 мільярдів доларів).

"Це неприпустимо для бюджету, оскільки його загальний дефіцит розраховується, зокрема, з урахуванням дефіциту НАК", - сказав Азаров.

Згідно домовленості уряду України з МВФ, який планує відновити співпрацю з Києвом, дефіцит бюджету країни не перевищить 6% ВВП.