Боргові проблеми Греції привели до зниження курсу євро до долара
Економетрікс ньюз

Боргові проблеми Греції привели до зниження курсу євро до долара

6 квітня 2010 року

Боргові проблеми Греції привели до зниження курсу євро до долара

Євро на торгах у вівторок значно знижується в ціні по відношенню до долара на тлі побоювань, що збільшуються, відносно подальших перспектив врегулювання проблеми суверенних боргів Греції, пише інтернет-видання The Wall Street Journal.

Євро у вівторок подешевшав до долара до 1,3379 долара за євро проти 1,3480 долара за євро. В ході сьогоднішніх торгів євро опускався в ціні до долара до мінімальної з 26 березня відмітки - 1,3357 долара за євро. В той же час долар втратив в ціні по відношенню до ієни - до 93,95 ієни за долар проти 94,31 ієни за долар. В цілому курс долара до корзини шести валют країн - основних торгових партнерів США збільшився на 0,51%, до 81,51 пункту.
Падіння курсу євро почалося у міру повернення на ринок після пасхальних канікул європейських інвесторів, які почали вести гру на пониження на тлі інформації, що з'явилася в ЗМІ, про прагнення грецьких властей внести поправки в схвалений європейськими лідерами змішаний механізм надання фінансової підтримки даній країні, які дозволили б уникнути участі в ньому Міжнародного валютного фонду (МВФ). При цьому заява грецького чиновника про не відповідність даної інформації дійсності не змогла понизити побоювання інвесторів.

"Проблема Греції безумовно нікуди не поділася, - приводить газета думку аналітика по валютах СМС Markets Майкла Хьюсона (Michael Hewson). - Ті інвестори, які сподівалися на політичне стряпню відносно плану фінансової допомоги Греції, про яку домовилися на саміті Євросоюзу (ЄС), будуть гірко розчаровані".

Лідери країн ЄС на своєму саміті в кінці березня вирішили спільно з МВФ подати Греції підтримку, якщо вона не зможе самостійно рефінансувати свій більш ніж 300-мільярдний борг. ЄС заявив, що для отримання допомоги афінський кабінет повинен ввести жорсткі заходи економії.

На динаміку валютних торгів у вівторок може також вплинути публікація протоколу засідання Федеральної резервної системи (ФРС) США від 16 березня, особливий інтерес в якому для інвесторів представляє продовження використання або трансформація формулювання "тривалий період" по відношенню до утримування ставки на рекордно низькому рівні. Зараз базова ставка ФРС складає 0,25%.