Економетрікс ньюз Світові ціни на продовольство досягли максимуму, підрахували в ООН

Світові ціни на продовольство досягли максимуму, підрахували в ООН

knoxdiggs.com - 6 січня 2011 р.

У грудні ціни на продовольство побили новий рекорд.

Такі дані, пише газета The Financial Times, зібрала Всесвітня організація по продовольству і сільському господарству при ООН (FAO). Найбільше зростання цін зафіксоване на пальмове і рапсове масло - 7,5%, на цукор - більш ніж на 6%. Приблизно таке ж збільшення торкнулося зернових, індекс цін на які досяг найбільшого рівня

На підставі аналізу змін цін на 55 видів продуктів експерти FAO дійшли висновку, що індекс цін на продовольство в грудні склав 214,7 пунктів, що означає зростання на 4,22% - вище за колишній максимум в 213,5 пунктів, досягнутого в червні 2008 року.
У FAO уточнюють, що загальне зростання цін на продовольчі товари досягається в основному за рахунок кукурудзи, цукру, масла і м'яса. Але для найбідніших країн ці товари менш важливі, ніж рис, який з 2008 року подешевшав майже в два рази - до 535 доларів за тонну.

Найбільше зростання цін зафіксоване на пальмове і рапсове масло - 7,5%, на цукор - більш ніж на 6%. Приблизно таке ж збільшення торкнулося зернових, індекс цін на які досяг найбільшого рівня з серпня 2008 року, пише французька газета Le Figaro.

"Найбільше занепокоєння у FAO викликає тривалість цього явища", - констатує газета. За словами економіста організації Абдолрези Аббассиана, індекс росте вже шостий місяць підряд, хоча "на відміну від 2008 року ціни на нафту набагато нижче, а урожаї були достатніми в багатьох країнах". Якщо тенденція збережеться в найближчі два-три місяці, вона може привести до інфляції і напруженості в бідних країнах, мовиться в статті, зміст якої приводить сайт InoPressa.ru.

Ніщо не провіщає, що найближчим часом зростання припиниться. Не дивлячись на ціну 245 євро за тонну пшениці, все ще є покупці в Азії, Північній Африці і на Близькому Сході, а ситуація з пропозицією зернових особливо складна. Збільшення кількості природних катастроф приводить до напруженості на ринках, немає підстав для радості і у сільськогосподарських підприємств, передбачливих серйозні труднощі через стрибки цін, пише газета.