Росія і Україна вестимуть переговори про ціну на газ
Економетрікс ньюз

Росія і Україна вестимуть переговори про ціну на газ

7 квітня 2010 року

Росія і Україна вестимуть переговори про ціну на газ

Переговори з Україною про ціну на газ вестимуться на корпоративному рівні, повідомив міністр енергетики РФ Сергій Шматко.

"У "Газпрому" вже існують контракти, вони починають обговорювати, і це найголовніше - корпоративна складова. Чим менше політики, тим краще", - сказав журналістам Шматко, супроводжуючий президента РФ в ході візиту до Словаччини.

Шматко повідомив, що незабаром відбудеться російсько-українська зустріч по енергетиці. "Ми найближчим часом проведемо підкомісію по енергетиці", - повідомив він.
В той же час міністр підкреслив, що засідання цієї підкомісії і переговори з українською стороною про ціну на газ не зв'язані і йдуть незалежно.

Контракт між "Газпромом" і "Нафтогазом України" на постачання палива був підписаний 19 січня 2009 року. Минулого року для України була зроблена знижка в 20% від європейської ціни на газ, в 2010 році сторони перейшли до ринкової вартості. Залежно від ціни на нафту вартість "блакитного палива" варіюється - в першому кварталі цього року вона складає 305 доларів за тисячу кубометрів, в другому кварталі повинна підвищитися до 320 доларів.