Україна хоче розробляти газові родовища Казахстану
Економетрікс ньюз

Україна хоче розробляти газові родовища Казахстану

7 квітня 2010 року

Україна хоче розробляти газові родовища Казахстану

Київ розраховує на участь в розробці газових родовищ в Казахстані, заявив президент України Віктор Янукович в середу на прес-конференції в Астані.

"Ми сподіваємося, що станемо з вами партнерами в участі у розвитку газових родовищ, ми дуже давно хотіли мати таку перспективу", - сказав Янукович, звертаючись до президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.

Про те, що газові питання обговорюватимуться в Астані, Янукович говорив напередодні візиту до Казахстану під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим. На зустрічі обговорювалися проблеми бюджету, який зазнає труднощі через високі, на думку України, ціни на "блакитне паливо".
У 2010 році Росія і Україна перейшли до розрахунків за газ за ринковою вартістю. Залежно від ціни на нафту вартість "блакитного палива" варіюється - в першому кварталі цього року вона складала 305 доларів за тисячу кубометрів, в другому кварталі повинна підвищитися до 320 доларів. Київ вважає цю ціну несправедливою і намагається переконати Москву продавати паливо дешевше. Росію нинішня ціна цілком влаштовує, разом з тим, РФ готова розглянути пропозиції України.

Україна прагне продемонструвати, що шукає альтернативні джерела постачань газу. Так, в кінці березня Азаров обговорював газові питання з міністром закордонних справ Казахстану, що знаходився в Києві, Канатом Саудабаєвим.

У колишні роки, коли Україна купувала не російський, а центральноазіатський газ, в її балансі була присутня частка і казахстанського палива.

Розвідані і оцінні запаси природного газу з урахуванням відкритих нових родовищ на шельфі Каспія в Казахстані складають близько 3,3 трильйонів кубометрів, а потенційні ресурси з урахуванням цих родовищ досягають 6-8 трильйонів кубометрів. Прогнозні об'єми видобутку сирого газу до 2010 року в Казахстані зростуть більш ніж в 1,5 рази і складуть близько 45 мільярдів кубометрів.