Київ збільшить на 6 млн. тонн транзит казахстанської нафти
Економетрікс ньюз

Київ збільшить на 6 млн. тонн транзит казахстанської нафти

7 квітня 2010 року

Київ збільшить на 6 млн. тонн транзит казахстанської нафти

Україна готова збільшити транзит казахстанської нафти на 6 мільйонів тонн в рік, заявив на прес-конференції в середу президент України Віктор Янукович, який знаходиться в Казахстані з офіційним візитом.

"Ми збільшимо на шість мільйонів тонн транзит казахстанської нафти по території України до Європи", - сказав Янукович.

У 2009 році через Україну було транспортовано близько 5 мільйонів тонн казахстанської нафти.r> Раніше казахстанська компанія "КазТрансОйл", що поставляє нафту до Східної Європи по південній вітці нафтопроводу "Дружба" транзитом через Україну, заявила, що планує змінити маршрут транспортування через конфлікт з оператором українських нафтопроводів "Укртранснафтою". У "КазТрансОйлі" пояснили, що рішення було ухвалено після отримання повідомлення від "Укртранснафти" про розірвання з 26 січня договору по транспортуванню нафти Казахстану. Пізніше компанія не виключила, що транзит нафти продовжиться по українському маршруту.

Перший віце-прем'єр України Андрій Клюєв раніше, в середу, заявив, що Україна вже врегулювала тарифну політику.

За даними трейдерів, графік експорту нафти припускав транзит казахстанських об'ємів нафти по південній вітці "Дружби" в період з січня по березень 2010 року в об'ємі 1,356 мільйонів тонн, зокрема 756 тисяч тонн до Словаччини і 600 тисяч тонн до Угорщини. При цьому в січні постачання казахської нафти до Словаччини склали близько 340 тисяч тонн, а постачань до Угорщини і Польщі не здійснювалося, починаючи з лютого транзит зовсім припинився.