ЛУКОЙЛ припинить постачання нафтопродуктів до Ірану
Економетрікс ньюз

ЛУКОЙЛ припинить постачання нафтопродуктів до Ірану

7 квітня 2010 року

ЛУКОЙЛ припинить постачання нафтопродуктів до Ірану

Російський нафтовий гігант ЛУКОЙЛ услід за рядом міжнародних компаній припинить постачання нафтопродуктів до Ірану, відносно якого обговорюється введення нових санкцій.

"ЛУКОЙЛ має намір припинити постачання (нафтопродуктів - ред.) до Ірану", - сказав РІА Новини представник прес-служби найбільшої приватної нафтової компанії Росії, не уточнивши причин ухвалення такого рішення.

Згідно з даними агентства Рейтер, яке посилається на трейдерів, ЛУКОЙЛ поставляє до Ірану близько 250-500 тисяч баррелів бензину в місяць. "Він не один з найбільших гравців на ринку Ірану, він робить постачання випадково", - цитує агентство одного з трейдерів.
У березні постачання бензину до Ірану припинив англо-голландский концерн Royal Dutch Shell. Голландсько-швейцарські трейдери Vitol Holding і Trafigura і швейцарський сировинний трейдер Glencore також припинили постачання бензину в цю країну.

В середу агентство Франс Прес з посиланням на заяву глави МЗС Франції Бернара повідомило, що Рада безпеки ООН у повному складі і Німеччина обговорять у четвер в Нью-Йорку введення нових санкцій проти Ірану.

США і низка інших країн Заходу підозрюють Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атому і наполягають на введенні нових санкцій проти Тегерана. РБ ООН в попередні роки вже прийняла декілька резолюцій і наклала на Іран санкції, вимагаючи припинити збагачення урану. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма носить мирний характер.