Nord Stream не має антипольської спрямованості
Економетрікс ньюз

Nord Stream не має антипольської спрямованості

7 квітня 2010 року

Nord Stream не має антипольської спрямованості

Проект будівництва газопроводу Nord Stream ("Північний потік") не має антипольської спрямованості, заявив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін.

"Я проінформував пана прем'єр-міністра про те, що в найближчий час почнеться споруда "Північного потоку", причому ця робота почнеться прямо у відкритому морі. Ще раз хочу підкреслити, і я завірив пана прем'єр-міністра в цьому, це рішення носить виключно транспарентний характер, направлений на поліпшення енергетичного постачання Європи, зовсім не має ніякого антипольського напряму", - сказав Путін на прес-конференції за підсумками переговорів зі своїм польським колегою Дональдом Туском.

Путін відзначив, що російська сторона не має наміру скорочувати об'єми постачань російського газу до Польщі, а також об'ємів прокачування по польській території.
"Навпаки, я вже сказав, ми готові до підписання документів про збільшення постачань нашої енергетичної сировини на польський ринок", - сказав глава російського уряду.

Газопровід Nord Stream протяжністю близько 1,2 тисяч кілометрів - принципово новий маршрут експорту російського газу до Європи.

Запуск першої нитки пропускною спроможністю 27,5 мільярдів кубометрів газу в рік намічений на 2011 рік. Будівництво другої нитки до 2012 року дозволить збільшити пропускну спроможність Nord Stream до 55 мільярдів кубометрів в рік.

Акціонерами Nord Stream AG є російський "Газпром" - 51% акцій, німецькі Wintershall Holding і E.ON Ruhrgas - по 20% акцій, а також нідерландська Gasunie - 9% акцій. До початку будівництва до проекту планує приєднатися французька GDF Suez з часткою 9%.