Держсекретар представить Францію на запуску будівництва Nord Stream
Економетрікс ньюз

Держсекретар представить Францію на запуску будівництва Nord Stream

7 квітня 2010 року

Держсекретар представить Францію на запуску будівництва Nord Stream

Держсекретар по зовнішній торгівлі Франції Анн-Марі Ідрак представлятиме країну 9 квітня на церемонії початку будівництва газопроводу Nord Stream ("Північний потік"), в якому братиме участь французька GDF-Suez, мовиться в комюніке держсекретаріату.

Урочисті заходи, приурочені до початку будівництва, пройдуть 9 квітня в районі міста Виборг Ленінградської області. У них візьмуть участь високопоставлені представники країн-учасниць проекту і Єврокомісії.

Візит Ідрак до Росії відбудеться 8-9 квітня.
"Північний потік - важливий елемент європейської енергетичної стратегії, який сприятиме безпеці постачань газу до Європи. Я задоволена, що французьке підприємство GDF-Suez стане учасником цього проекту, який має загальний інтерес", - заявила Ідрак, слова якої наводяться в комюніке.

Вона відзначила, що "це новий доказ здорового партнерства в цей винятковий для Франції і Росії рік".

Газопровід Nord Stream протяжністю близько 1,2 тисяч кілометрів - принципово новий маршрут експорту російського газу до Європи.

Запуск першої нитки пропускною спроможністю 27,5 мільярдів кубометрів газу в рік намічений на 2011 рік. Будівництво другої нитки до 2012 року дозволить збільшити пропускну спроможність Nord Stream до 55 мільярдів кубометрів в рік.

Акціонерами Nord Stream AG є російський "Газпром" - 51% акцій, німецькі Wintershall Holding і E.ON Ruhrgas - по 20% акцій, а також нідерландська Gasunie - 9% акцій. До початку будівництва до проекту планує приєднатися французька GDF Suez з часткою 9%.

Французька держава є основним акціонером GDF-Suez, володіючи 37,5% акцій компанії.