Економетрікс ньюз Аналітики прогнозують, що в 2011 році РФ збереже друге місце в світі по торгівлі зброєю

Аналітики прогнозують, що в 2011 році РФ збереже друге місце в світі по торгівлі зброєю

knoxdiggs.com - 7 січня 2011 р.

Росія в 2011 році продасть за рубіж зброю і військову техніку на суму не менше 10,14 мільярдів доларів, зберігши таким чином друге місце в світі по цьому показнику і повторивши рекорд 2010 року.

Такий прогноз в інтерв'ю РІА "Новини" у п'ятницю висловив генеральний директор Центру аналізу світової торгівлі зброєю (ЦАМТО) Ігор Коротченко. Перше місце по торгівлі зброєю залишиться за США. За оцінкою експертів, в 2011 році Вашингтон продасть озброєнь на 28,56 мільярдів доларів.

У десятку найбільших світових постачальників озброєнь за прогнозованим обсягом експорту продукції військового призначення (ПВП) в 2011 році у порядку убування увійдуть: Німеччина (5,3 мільярдів доларів), Франція (4,02 мільярдів доларів), Великобританія (3,44 мільярдів доларів), Італія (2,94 мільярдів доларів), категорія "тендер" (2,34 мільярдів доларів), Ізраїль (1,38 мільярдів доларів), Швеція (1,34 мільярдів доларів) і Китай (1,16 мільярдів доларів).
У географічному аспекті російського військового експорту цього року перше місце займе Азіатсько-тихоокеанський регіон (6,324 мільярдів доларів), друге місце - Південна Америка (з урахуванням Мексики) - 1,51 мільярдів доларів, третє місце - Північна Африка- 1,27 мільярда доларів.

Як прогнозують експерти, перше місце в структурі військового експорту Росії в 2011 році займе авіаційна техніка - 3,384 мільярдів доларів (33,4% від всього об'єму експорту), зокрема винищувачі - 3,014 мільярдів доларів, учбово-бойові - 230 мільйонів доларів, літаки військово-транспортної авіації - 100 мільйонів доларів, літаки базової патрульної авіації - 40 мільйонів доларів.

Друге місце займе військово-морська техніка - 2,103 мільярдів доларів (20,7%), зокрема підводні човни - 730 мільйонів доларів, бойові надводні кораблі основного класу - 1,94 мільярдів доларів, катери і малі десантні кораблі - 333 мільйонів доларів.

Третє місце фахівці віддають бронетанковій техніці - 1,759 мільярдів доларів (17,35%), зокрема основні бойові танки - 929 мільйонів доларів, бойові броньовані машини - 830 мільйонів доларів.

Об'єм постачань по категорії "вертолітна техніка" прогнозується в об'ємі 1,358 мільярдів доларів (13,4%), зокрема ударні вертольоти - 360 мільйонів доларів, протичовнові вертольоти - 400 мільйонів доларів, багатоцільові вертольоти- 600 мільйонів доларів. Об'єм постачань техніки ППО складе близько 750 мільйонів доларів (7,4%).

У сегменті ракетно-артилерійське озброєння портфель замовлень з постачанням в 2011 році складає 48,4 мільйонів доларів (0,5%). По всій решті категорій озброєнь об'єм постачань складе близько 735 мільйонів доларів (7,25%).

Найкрупніші контракти очікуються в 2011 році в області військової авіаційної техніки. Зокрема, буде підписаний перший експортний контракт на постачання Су-35. Найбільш вірогідними замовниками є Лівія, Венесуела і Китай. З Індонезією очікується підписання контракту на постачання восьми винищувачів Су-30МК.

З Індією планується підписати контракт на закупівлю 42 додаткових винищувачів Су-30МКИ. Крім того, конкретніший зміст повинен одержати намір ВВС Індії по модернізації 50 винищувачів Су-30МКИ, які були поставлені в перших партіях.

Контракти на постачання МІГ-29 можуть бути підписані зі Шрі-Ланкою і рядом інших країн. У 2011 році Міноборони Індії ухвалить рішення про переможця тендеру на постачання 126 середніх багатофункціональних бойових літаків, на який Росія представила МІГ-35.

З Китаєм планується укладення контрактів на постачання чергових партій авіадвигунів РД-93 і АЛ-31ФН. Прогнозується укладення нових контрактів на постачання Як-130УБС. Окрім тендеру, який проводить Індонезія, укладення угод на пряме постачання можливо з Сірією, В'єтнамом і Білорусією.

Очікується також продовження програми з Індією по постачанню додатково двох літаків дальнього виявлення радіолокації і управління "Фалкон". У разі укладення контракту, який виконується спільно з Ізраїлем, Росія надасть Ізраїлю ще дві платформи Ил-76. У області військово-транспортної авіації продовжаться переговори з Китаєм по переукладенню контракту на нових умовах по літаках Ил-76.

Можливо, будуть реалізовані хоч би частково пакетні контракти з Саудівською Аравією і Йєменом, відзначають експерти. Швидше за все, пакетний контракт з Венесуелою на суму 5 мільярдів доларів ще не повністю сформований, і ця робота буде завершена в 2011 році.

З вертолітної тематики найбільш крупний контракт очікується з Індією на постачання 59 середніх транспортних вертольотів Мі-17-1В. Крім того, Росія бере участь в чотирьох тендерах, що проводяться на постачання вертолітної техніки, ВВС, і ВМС Індії. Очікуються переговори по постачанню вертолітної техніки з Бразилією, Чилі, Болівією, Нікарагуа і рядом інших країн.

З Китаєм планується укладення контракту на постачання одного вертольота Мі-26. Крім того, Китай висловив зацікавленість в постачанні ряду інших типів російських вертольотів. Крупні постачання вертолітної техніки очікуються до Афганістану.

Окрім країн, з якими вже поміщені або плануються до висновку пакетні контракти, найбільш перспективними замовниками засобів ППО є Венесуела, Бразилія, Єгипет, Кіпр, Сірія і В'єтнам; у сегменті підводних човнів - Індонезія (тендер), Сірія, Венесуела, Єгипет; у сегменті бронетехніки - Індонезія, ОАЕ, Судан, Бангладеш.

Arhoztorg.ru . paydayloan.com.ua