Google піде на поступки видавцям, наляканим проектом Google Books
Економетрікс ньюз

Google піде на поступки видавцям, наляканим проектом Google Books

7 вересня 2009 року

Google піде на поступки видавцям, наляканим проектом Google Books

Американська інтернет-компанія Google, що раніше заявила про намір опублікувати в інтернеті мільйони книг, які дуже важко знайти у продажу в США, готова піти на поступки, щоб заспокоїти європейських письменників і видавців, що побоюються порушення їх прав, повідомляє у понеділок агентство Франс Прес.

Безпрецедентний проект Google Books, який ще повинен дістати схвалення американських властей, направлений на те, щоб рідкісні в США книги знайшли "друге життя".
Європейці, у свою чергу, побоюються, що Google зможе продавати книги на території США без відповідного дозволу, аргументуючи це тим, що видання, про які йде мова, недоступні для продажу в США.

Американська інтернет-компанія завіряє, що книги, які видаються і продаються в Європі і "викладені" в електронному вигляді, не можна буде продавати в США без відповідного дозволу правовласників.

"Книги, які доступні для продажу в Європі, вважатимуться комерційно доступними (і в США)", - цитує агентство заява Google.

"Такі книги не будуть запропоновані американським користувачам (Google) без дозволу правовласників", - мовиться в документі.

Європейська комісія, головний виконавський орган ЄС, також не залишила Google Books без уваги, запросивши представників американської інтернет-компанії до Брюсселя у понеділок для обговорення деталей проекту.

Google раніше заявила ще про один "ступінь захисту" прав європейців: у разі схвалення проекту буде створений спеціальний комітет, який займатиметься дотриманням авторських прав на території США, і до складу якого входитимуть представники європейських видавництв і авторів.