Акції Volkswagen можуть "вилетіти" з індексу DAX
Економетрікс ньюз

Акції Volkswagen можуть "вилетіти" з індексу DAX

7 вересня 2009 року

Акції Volkswagen можуть вилетіти з індексу DAX

Звичайні акції найбільшого німецького автовиробника Volkswagen можуть незабаром зникнути з найважливішого біржового індексу Німеччини DAX, повідомила у понеділок газета Financial Times Deutschland (FTD).

DAX був створений 1 липня 1988 року. Обчислюється компанією Deutsche Boerse AG як середнє зважене по капіталізації значення цін акцій найбільших акціонерних компаній Німеччини. При цьому капіталізація розраховується лише на основі акцій, що знаходяться у вільному обігу. Індекс враховує також одержані у вигляді дивідендів доходи по акціях, припускаючи, що дивіденди реінвестуються в акції. Таким чином, індекс відображає сумарний дохід по капіталу.
Як відзначає газета, загроза виникла через різке скорочення кількості акцій Volkswagen (VW) у вільному обігу: з 26,86% до 20,08% протягом всього одного місяця - серпня.

"Така ситуація виникла після придбання катарською державною інвесткомпанією акцій німецького концерну. Хоча на кінець місяця в руках емірату було 6,78% акцій VW, він придбав у Porsche опціони на акції Volkswagen, які збільшують його частку приблизно до 17%", - пояснює газета.

Згідно правилам Deutsche Boerse, якщо розмір так званого "вільного звернення" падає нижче 10%, акції компанії виводяться з DAX протягом двох днів.

Придбання опціонів катарською інвесткомпанією було частиною гучної операції по участі іноземного інвестора в інтегрованому німецькому концерні Porsche-Volkswagen.

"Як тільки Катар скористається своїми правами, що залишилися, на покупку 10,22% звичайних акцій VW, розмір "вільного звернення" впаде нижче за 10-процентну планку. Це тільки питання часу", - рахує FTD.

Перспектива "випадання" з DAX, відзначає газета, вже відобразилася на курсі акцій: за минулий місяць вартість акції VW знизилася майже удвічі - до 120,87 євро.

В той же час курс привілейованих акцій концерну за цей же період виріс на 12% - до 65,7 євро. Газета вважає, що привілейовані акції VW можуть замінити в DAX звичайні акції.