ЄЦБ не чекає дефолта Греції
Економетрікс ньюз

ЄЦБ не чекає дефолта Греції

8 квітня 2010 року

ЄЦБ не чекає дефолта Греції

Європейський центральний банк (ЄЦБ) не чекає дефолта Греції по суверенному боргу, заявив у четвер голова банку Жан-Клод Тріше.

"Я б сказав, грунтуючись на інформації, яка у мене є, що дефолт не є питанням Греції", - сказав Тріше в ході прес-конференції, яку транслює сайт ЄЦБ.

Греція зіткнулася з серйозними бюджетними і борговими проблемами. Прибутковість грецьких облігацій виросла у четвер до історичного максимуму з часу приєднання країни до зони євро.
Спред по грецьких 10-річних облігаціях до найбільш надійних німецьких бондів у четвер виріс до 444 базисних пунктів. В середу, коли до Афін прибула делегація МВФ для оцінки ситуації в грецькій економіці, прибутковість грецьких облігацій також показувала різку волатильність, збільшуючи навантаження на позичальника, - спред по облігаціях до німецьких бондів підскакував вище 400 базисних пунктів.

Тріше відмовився коментувати різке зростання спреда по грецьких облігаціях в останні дні.

Він підкреслив важливий характер березневої угоди ЄС про можливу фінансову підтримку Афін. "Це вельми, вельми серйозні зобов'язання", - сказав глава ЄЦБ.

Греція зазнає труднощі з рефінансуванням більш ніж 300-мільярдного боргу і зниженням бюджетного дефіциту, який до кінця 2009 року склав майже 13% ВВП. Євросоюз обіцяв допомогти двосторонніми кредитами країн єврозони за участю МВФ, але лише в тому випадку, якщо Греція не зможе сама розплатитися за своїми зобов'язаннями.

Глава ЄЦБ також підкреслив важливість виконання Грецією програми уряду по бюджетному оздоровленню. "Важливо, щоб ця програма виконувалася неухильно, і у мене немає підстав вважати, що вона не виконується", - заявив Тріше.

Власті Греції за останні місяці прийняли вже два пакети антикризових заходів, останній з яких був обнародуваний на початку березня і передбачає економію 4,8 мільярдів євро в 2010 році за рахунок підвищення споживчих податків, скорочення доплат держслужбовцям, заморожування зростання пенсій.